Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » steve 18:37
 » Sebek 18:28
 » kojot 18:26
 » ripek 18:22
 » JE Jacaw 18:20
 » Fl@sh 18:16
 » ngP 18:11
 » KHot 18:08
 » NWN 18:03
 » XepeR 17:57
 » Wedelek 17:55
 » Flo 17:40
 » Artaa 17:40
 » ReeX 17:22
 » Kenny 17:21
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48

 Dzisiaj przeczytano
 99943 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Siec w domu? , kulwis 12/08/04 20:35
Mam nastepujacy problem, a mianowicie nie moge poradzic sobie z konfiguracja sieci na dwoch komputerach. Na jednym komputerze korzystam z Neostrady i chcilabym udostepnic to polaczenie drugiemu komputerowi. W jednym i drugim komputerze zainstalowana mam karte sieciowa - 3com 3C905C-TX. Do polaczenia dwoch komputerow uzywam skrosowanego kabla. Na jednym i drugim komputerze zainstalowany jest Windows XP Professional. Jak mam poradzic sobie z tym problemem, komputery pod zadnym pozorem nie chca sie zobaczyc.
Za wszelkie info z gory serdeczne dzieki.

  1. No więc tak... , JE Jacaw 12/08/04 20:43
    ...musisz na obu ustawić tą samą maskę podsieci, przydzielić na sztywno IP np. maska 255.255.255.0, adres 192.168.0.1 i 192.168.0.2 (jak coś poknociłem, bo pisałem z głowy, to niech ktoś mnie poprawi). I jeśli nie używasz firewall'i (łącznie z tym wbudowanym w XP) to komputery muszą się zobaczyć.

    A jeśli teraz chcesz udostępnić neta, to gdzieś w ustawieniach sieciówki coś takiego jest (jeśli dobrze pamiętam), a na wszelki wypadek poczytaj w pomocy windowsowej o udostępnianiu połączenia sieciowego. Dodatkowo wtedy też musisz wpisać bram tzn. jeśli komputer A ma dostęp do Neo i chcesz go udostępnić komputerowi B, to komputerowi B trzeba wpisać jako bramę adres IP komputera A. Chyba będzie też konieczne wpisanie komputerowi B DNS'ów.

    Tak w skrócie to chyba wszystko.

    Socjalizm to ustrój, który
    bohatersko walczy z problemami
    nieznanymi w innych ustrojach

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL