Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 02:51
 » Menah 02:47
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23

 Dzisiaj przeczytano
 9231 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] jak to jest z oplatami skarbowymi za autko? , Banan 15/08/04 13:24
kupione w polsce, od samego poczatku rejestrowane w polsce. czy trzeba cos jeszcze zalatwiac, procz dowodu rejestracyjnego, blach i oc?
bo cos mi sie tak zdaje, ze powinno sie odwiedzic urzad skarbowy i zostawic im "kilka" zlotych. jak to jest?

  1. jeżeli kupiłeś na podstawie umowy , Darek K. 15/08/04 13:35
    to płacisz podatek 2% - trzeba wypełnić deklarację PCC-1 (podpisują się obie strony umowy). jak kupiłeś na fakturę to masz to z głowy. Bardzo ważne - podatek i deklaracje trzeba opłacić/złożyć w ciągu 14 dni od dokonania czynności - inaczej kara chyba min. 5000zł

    Everything that has a beginning has an end

  2. Re: , Kool@ 15/08/04 13:39
    Jezeli auto kupujesz na umowe kupna/sprzedazy to przed zarejestrowaniem w WK trzeba w US oplacic 2% podatek od operacji cywilno-prawnych -czasami przy rejestracji w WK moga przeoczyc ten fak i nie poprosza o potwierdzenie zaplacenia tego podatku.

    Jezeli auto kupujesz na fakture vat to z taka faktura, dowodem rejestracyjnym, tablicami i wymaganymi w Twojej sytuacji upowaznieniami udajesz sie do WK -placisz ~130zl i dostajesz nowy dowod i tablice.

    Nie jestem pewiem ale jezeli auto ma nowe tablice i bylo poprzednio zarejestrowane w tym samym WK to nie trzeba wymieniac tablic i koszt powinien byc mniejszy.

    Z OC to w tej chwili jest tak ze auto kupujesz z dotychczasowym OC oplaconym przez poprzedniego wlasciciela i masz miesiac na decyzje czy rezygnujesz czy jezdzisz dalej na tym OC.

    pozdr.

    ...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL