Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DJopek 13:36
 » Visar 13:35
 » rooter666 13:33
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » cVas 13:12
 » Hitman 13:01
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21

 Dzisiaj przeczytano
 42211 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Podział płyty DVD na CD - da się? , masta killa yoshi 19/08/04 09:23
kolega mi zadał takie pytanie:
mam płytę DVD z Suse 9.1 i chciałbym podzielić na CD tak żebym mógł to zainstalować.

no właśnie da się coś takiego zrobić? z góry dzięki za info.

born to emerge

  1. a jusz chciałem napisać alcohol 120%.... , john565 19/08/04 09:37
    sprawa bedzie bardzo trudnam, ajk ni niemożliwa, musiał bys być dokładnie zorientowanym które pakiety potrzebujesz i wyykroić wszystkie pozostałe tak aby weszło na jedną płytke, i to jest pierwszy wariant, drugi wariant to taki że jesteś ekspertem od skryptów instalacji twojego linuxa i potrafisz zrobić mape pakietów dla każdej z cd i zmusić skrypt aby podczas insrtalacji o to pytał, jeśli chodzi jeszcze io pierwszy wariant, dobrze by było abyś wyciągnoł isobusterem obszar rozruchoway i zegrał go na cd nr1, zrobił po prostu cd rom startowy, żeby ci sie wogule miało możliwośc zainstalować

    f*ck

    1. ja mu od razu powiedziałem , masta killa yoshi 19/08/04 10:44
      Gentoo ewentualnie Debian, ale mówi, że to dla niego na razie za dużo więc dlatego ta kmina z tymi CD.

      born to emerge

  2. da sie podzielic , bajbusek 19/08/04 09:45
    ale nie da sie z plyt zainstalowac - robisz image plyty DVD - potem pakujesz rarem na kawalki wielkosci CD i wrzucasz na CD - zeby zainstalowac potrzebujesz zrobic pierwsza CD bootable z unrarem (np. z DOSem) - z pierwszego CD uruchamiasz batcha rozpakujacego calosc na dysk twardy a potem potrzebujesz cos co zaladuje ten image jako wirtualne DVD - NIE WARTO ...

    1. no dokładnie , masta killa yoshi 19/08/04 10:45
      nie warto

      born to emerge

  3. suse jest czule na wszelkie zmiany , marek_m 19/08/04 10:26
    w instalce. Wystarczylo mi tylko dograc kilka plikow do cd bootujacego z suse by odmowil mi instalacji z powodu zlych sum md5. Jesli masz miejsce na dyskach to polecam skopiowac instalke na dysk, sciagnac boot.iso z ftpa suse i zaczac instalke, pozniej ladujesz tylko sterowniki systemu plikow i wskazujesz dysk.
    Ogolnie suse jest dopieszczone jak zadna dystrybucja, kde po polsku, oo tez- trzeba tylko zainstalowac polskie locale. Z tym, ze mi i koledze po 2-3 dniach posypal sie na systemie plikow- u mniena ext3 a u kumpla na reiser. No i dluzej sie uruchamia w stosunku do mdk 9.1 i 10, a o slacku to juz nie wspamne;-)

    1. no więc tak , masta killa yoshi 19/08/04 10:43
      metodę ze zgraniem na hdd to od razu mu podsunąłem, ale myślałem, że może się da jakoś podzielić.
      "Ogolnie suse jest dopieszczone jak zadna dystrybucja, kde po polsku, oo tez- trzeba tylko zainstalowac polskie locale." no z tego co wiem to właśnie Suse dopiero od wersji 9.2 ma być po polsku co do KDE to tak jak napisałeś trzeba sciągnąć polski local ale bynajmniej nie zależy to od rodzaju posiadanego distro :)

      born to emerge

  4. Dopiero od 9.2 , marek_m 19/08/04 11:18
    beda polskie manulale, instalator i cała reszta jak w mandarynie.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL