Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kenny 10:48
 » Robek 10:47
 » cVas 10:36
 » hokr 10:33
 » acd 10:31
 » Yatanza 10:28
 » wrrr 10:24
 » Wolf 10:20
 » Kraszan 10:15
 » rainy 10:14
 » globi-wan 10:13
 » Ziomek 10:08
 » Markizy 10:04
 » KHot 10:02
 » Majster 09:51
 » jablo 09:49
 » steve 09:47
 » Katoda Lt 09:40
 » waski 09:28
 » JE Jacaw 09:21

 Dzisiaj przeczytano
 26653 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak sie liczy przepustowosc kart graf , black-bird 26/08/04 13:53
brakuje mi ostaniej odpowiedzi w konkursie na benchmark.pl

  1. Odp.: , marcin79 26/08/04 13:56
    Zajrzyj do Przeglądu kart na w.w. stronie.

    ~~~~ sapere aude ~~~~

    1. jakos nie widze , black-bird 26/08/04 14:05
      zreszta chodzi mi o metode wyliczania

      1. Oki, sorki , marcin79 26/08/04 14:08
        Tam jest tylko odpowiedź do konkursu.

        ~~~~ sapere aude ~~~~

  2. grasz w , Morgoth 26/08/04 14:06
    uo na shardzie moongate?

  3. Proste... , JE Jacaw 26/08/04 14:33
    ...i nie przepustowość, ale w tym przypadku wydajność, bo przepustowość to może być pamięci na kartach graficznych.
    Ale do rzeczy:
    1. Wydajność:
    - taktowanie rdzenia * ilość potoków = pikseli/s
    - taktowanie rdzenia * ilość potoków * ilość jednostek teksturujących w 1 potoku = teksteli/s (chyba tak to się nazywa)
    Najnowsze karty mają po 1 jednostce teksturującej w potoku, więc obie wartości są takie same, ale w starszych kartach wygląda to różnie.

    2. Przepustowość pamięcie:
    - (taktowanie pamięci * szerokość szyny) / 8 = przepustowość pamięci
    to dzielenie przez 8 daje tylko tyle, że masz wartość nie w bitach, ale w bajtach, bo szerokość szyny najczęściej podawana jest w bitach, a przepustowość podaje się w bajtach.

    Oczywiście trzeba jeszcze uwzględnić poprawki na przedrostki: kilo, mega, giga itp.

    Socjalizm to ustrój, który
    bohatersko walczy z problemami
    nieznanymi w innych ustrojach

  4. wystarczylo , Rybeck 26/08/04 16:01
    http://twojepc.pl/boardPytanie77334.htm#p

    Ludzie dzielą się na 10 kategorie:
    -ci co rozumieją kod binarny
    -ci co go nie rozumieją

  5. Dzieki za pomoc , black-bird 26/08/04 23:38
    a co do gry to nie gram

    1. no cóż , Morgoth 27/08/04 09:18
      widać zwykła zbieżność nicków.
      Pozdrawiam

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL