Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:27
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15

 Dzisiaj przeczytano
 12513 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czy ktoś wie coś bliżej na temat zmiany słów "Roty" ? , Doczu 5/10/04 21:00
Chodzi dokładnie o tekst "... Nie bedzie Niemiec pluł Nam w twarz, ni dzieci nNam germanił..."
Podobno te wersy zostały zmienione po wstąpieniu do UE. Czy ktoś ma może bliższe info na ten temat ???

  1. że co? , szpieg Szoguna 5/10/04 21:48
    jakoś sobie nie wyobrażam zmieniania pieśni w skutek zmiany sytuacji politycznej (nawet jeśli byłby to kolejny zabór).
    Zmienianie przeszłości - Orwell i 1984 się kłania.

    piwo ... hmmm - to pewnie się pije :)

    1. No ja też własnie, i dlatego... , Doczu 5/10/04 22:15
      ... pytam, czy ktoś może potwierdzić te informacje.

      1. a jak sobie wyobrażasz , ulan 5/10/04 22:19
        zmienienie oficjalnie słów tej pieśni????
        to, ze ktoś tak śpiewa nie znaczy, że została zmieniona.
        Kto mialby do tego prawo, aby to zmieniać?
        Wydaje mi się, ze ktoś w swojej nadgorliwości to zmienił na potrzebę chwili. Ale nie znaczy to, ze zostały zmienione oficjalnie słowa tej Pieśni, bo do tego nikt nie ma prawa...

        pozdr. ułan vel ulan
        "Uwielbiam zapach napalmu
        o poranku..."

      2. podaj źródło , szpieg Szoguna 5/10/04 22:25
        swoich informacji

        piwo ... hmmm - to pewnie się pije :)

        1. Kumpel mi mówił , Doczu 5/10/04 22:33
          I jako że tez wydaje mi sie to mało prawdopodobne, chce to potwierdzić lub zanegować.

          1. rotfl , wukillah 6/10/04 12:17
            co za niezwykle wiarygodne zrodlo informacji

            just d'oh it!

            1. A Ty jakiś ograniczony jesteś, czy masz jakieś kompleksy ??? , Doczu 6/10/04 18:13
              Może za mało postów napisałeś ostatnio ???
              Przeciez pytam wyraźnie, a nie stwierdzam fakt.
              Sory stary - jeśli masz problemy z odróżnieniem pytania od stwierdzenia to wybacz, ale nie mam nic do dodania do tego co napisałem w temacie.
              Zjerzyłeś mnie jak mało kto swoim nic nie wnoszącym do tematu postem.

              1. luz , wukillah 6/10/04 18:34
                przeczytalem sam temat.
                pytasz wyraznie - mnie to wyglada na stwierdzenie.
                jaki temat,taki post.eot

                just d'oh it!

  2. kto mialby to zmienic ? :) , Meteor 6/10/04 14:39
    Nie ma takiej mozliwosci, jedyna piesnia prawnie chroniona (i o oficjalnie przyjetym tekscie) jest Mazurek Dabrowskiego.

    Tak, naleze do grupy trzymajacych
    kierownice i jestem z tego dumny!
    Pzdr. Univega,Author&Meteor

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL