Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 09:17
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13

 Dzisiaj przeczytano
 47119 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jednoczesny podzial InternetDSL i Dialogstrady - jak? , Tummi 8/10/04 11:36
Info: obydwa lacza do DSL'e.

Czy da sie tak podpiac te lacza do komputera (pelniacego role serverka) aby ten rownowazyl obciazenie?
Czy mozliwe jest, aby dwa polaczenia byly realizowane w tym samym czasie i w wypadku awarii jednego lacza drugie przejmowalo caly ruch?

A moze jakis router sprzetowy potrafi takie cos?


Niestety, nie mam mozliwosci, aby wlasnorecznie sprawdzic taka konfiguracje :/

T.

www.skocz.pl/uptime :D

  1. routerki sprzętowe , pjfox 8/10/04 11:43
    takie rzeczy robią
    ale takie jak mam w robocie - Ciskacze (-:

    taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    1. i zapomniałeś dodać, że , ulan 8/10/04 11:54
      kosztują straszne pieniadze, bo żadne proste (czytaj tanie tego nie potrafią).
      O ile mi wiadomo będzie to trudne. Mam w firmie podobny problem i do dnia dzisiejszego nie udało się tego rozwiązać (mam łaczę stałe i jako zapasowe łacze neostradę), w razie awari jest przełączane ręcznie, a co do równoważenia łacza to jest to chyba niemożliwe (za rozsądne pieniadze, może jakieś wysoko specjalizowane routery).
      Już podobne pytanie zadawałem kiedyś na boardzie i uzyskałem takie mniej więcej odpowiedzi...
      Może coś sie zmieniło w tej dziedzinie, jeżeli tak to sam bym był zainteresowany...

      pozdr. ułan vel ulan
      "Uwielbiam zapach napalmu
      o poranku..."

      1. ze straszne to bez przesady , pjfox 8/10/04 12:03
        montowałem Cisco 1700 po firmach i jako główne łącze był FramRelay a jako zapas jest ISDN i ładnie to śmiga...
        trzeba większy routerek np. ten 1700 i 2 moduły z DSLem i już

        no ale routerek taki to kosztuje ze 800$

        taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

        1. wlasnie tego sie obawialem - ceny :DDDD , Tummi 8/10/04 12:30
          nie da rady tego po dwoch sieciowkach rozwiazac? Byloby niezmiernie milo na koncie :DDD

          T.

          www.skocz.pl/uptime :D

          1. szukałem tego typu oprogramowania , ulan 8/10/04 13:43
            i nie znalazłem...

            pozdr. ułan vel ulan
            "Uwielbiam zapach napalmu
            o poranku..."

        2. hmmm ciekawe... , ulan 8/10/04 13:55
          możesz powiedzieć coś więcej na ten temat.

          pozdr. ułan vel ulan
          "Uwielbiam zapach napalmu
          o poranku..."

      2. my robimy :) , RusH 9/10/04 08:23
        wszystko zalezy od tego co uwazasz za "drogie"
        Router sprzetowy konkretnie pod dwoje potrzeby zaczyna sie od 600zl
        OSPF, BGP, co sobie wymyslisz

        I fix shit
        http://raszpl.blogspot.com/

  2. nie dam głowy , Babek 8/10/04 17:47
    ale zdaje się na linuxie takie coś bez stresu mozna zrobić , robiąc u siebie podział pasma na HTB w kilku artykułach była wzmianka jak to podzilić dwóch dostawców netu na sieć lokalną zeby łącza były w miarę równo obciążone i było to chyba opisane przy konfriguracji i wygladało na małe pyfko.. mozna nawet podzielić np na jednym pewne usługi na drugim inne . podejrzewam ze możliwości bardzo duże

  3. wyzej , RusH 9/10/04 08:24
    zobacz na moja odpowiedz na post Ulana :)

    I fix shit
    http://raszpl.blogspot.com/

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL