Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » 247 10:12
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22

 Dzisiaj przeczytano
 56411 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak robicie sobie back-up partycji systemowej? i czym? Ghost? , Auror 8/10/04 22:35
Jako że mam od niedawna większzy dysk to pomyślałem sobie że "stać" mnie na trzymanie dużego (chyba?) obrazu partycji systemowej na drugiej partycji i jak się zacznie coś kopać to sobie ją tylko odtwarzać - bo rozumiem że programy typu Ghost do tego właśnie służą?

Jako że właśnie mi się znowu zaczyna kopać XP (wyłączający się samoistnie Kerio, jakieś dziwne problemy ze sterami do radka, wywaljący się czasami Steam czy też nawet SpeedFan), a programy antyszpiegujące nic nie wykrywają to postanowiłem postawić na nowo system.

Czy Wy robicie sobie obraz nowo postawionego systemu "czystego" czy też po wgraniu najważniejszych programów/kodeków itp.? Czy lepiej sobie zrobić obraz takiego sterylnego XP? Czy takiego z już wgranym Kerio, NAVem, GG, Daemon Toolsami itp. ? Jak myślicie?

I teraz pytanie: jak to się robi? :-) jest gdzieś FAQ na niecie do tego Ghosta (albo jakiegoś innego progsa?). Chciałbym obraz tego systemu trzymać na drugiej partycji (aktualnie brak płyt). Czy jest jakaś starsza, darmowa wersja Ghosta na necie czy też trzeba będzie ulepszaczy szukać?

portnicki.com
+++++++++++++
portnicki@gmail.com

  1. Hmmm... , DJopek 8/10/04 22:46
    W sumie ja zawsze robię ghosta z pełnym systemem, sterownikami i najważniejszymi programami (Kerio, Office, Photoshop etc.) - w sumie teraz już nie uaktualniam obrazu bo WinXP chodzi i nie mam z nim żadnych problemów...

    Obrazy robię Ghostem (z pakietu Hiren's BootCD), a sam proces robienia obrazu składa się do tego że klikasz Partition > To image, wybierasz dysk źródłowy, miejsce docelowe na obraz oraz decydujesz czy obraz ma być kompresowany (możliwe opcje to kompresja high, low i brak) - zawsze daje na kompresję najwyższą bo w sumie nie zwalnia to prawie w ogóle procesu tworzenia obrazu. Tyle :-)

    1. wyjales mi to z ust :P , turzol 8/10/04 22:59
      robie IDENTYCZNIE - po za Photoshopem bo nie uzywam ;)

      trance addicted
      :B ::KX:: ::ASIO Otachan::

    2. mógłbyś , Auror 8/10/04 23:08
      coś więcej napisać o tym pakiecie, albo której konkretnie wersji Ghosta używasz?

      portnicki.com
      +++++++++++++
      portnicki@gmail.com

      1. Hmm... , DJopek 8/10/04 23:58
        Google kolego google ;)

        http://62.253.162.19/hiren.thanki/bootcd.html

  2. co to jest psujacy sie system??? a jeszcze samoistnie??? :-) , gorky 9/10/04 00:34
    jakos zapomnialem juz o tym :)

    a - jeszcze jedno - OS to PLD Linux oczywiscie :-)

    wybaczcie, ale w takich chwilach na mojej twarzy pojawia sie szeroki usmiech :)

    1. samoistnie psujący się system to rozwinięcie skrótu Windows , Auror 9/10/04 00:48
      myślałem że wiesz?

      portnicki.com
      +++++++++++++
      portnicki@gmail.com

  3. Tutaj jest na ten temat: , fiber 9/10/04 03:58
    http://twojepc.pl/boardPytanie79657.htm

    Analiza uryny może wykazać chorobę
    jednostki, analiza urny chorobę
    społeczeństwa

    1. Ubiegłeś mnie... , JE Jacaw 9/10/04 16:47
      ...właśnie chciałem dać namiar na ten wątek. :-)

      Socjalizm to ustrój, który
      bohatersko walczy z problemami
      nieznanymi w innych ustrojach

  4. dzięki , Auror 9/10/04 18:13
    już zrobiłem sobie bardzo fajny obraz partycji systemowej (OS + SP1 + Kerio + DirectX + Via 4in1 + stery do dźwięku) przy pomocy właśnie Ghosta, zamieszczonego na Hiren's BootCD - świetna rzecz! miał gość pomysł

    portnicki.com
    +++++++++++++
    portnicki@gmail.com

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL