Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » luckyluc 08:21
 » Promilus 08:17
 » cVas 08:12
 » DJopek 08:11
 » ini1 08:09
 » Syzyf 08:08
 » rooter666 07:57
 » AfiP 07:55
 » Sherif 07:51
 » RoBakk 07:43
 » kombajn4 07:38
 » Kelso1 07:35
 » kyusi 07:31
 » Ramen 07:19
 » MARtiuS 07:15
 » ligand17 06:56
 » ReMoS 06:17
 » hokr 06:08
 » ngP 05:57
 » PeKa 05:27

 Dzisiaj przeczytano
 27481 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z kompem. , Cris77 23/10/04 19:23
Witam. Posiadam AMD Athlona 1GB, płytę MSI na VIA KT133, pamięć SDRAM 384MB, HDD 40GB, 40GB i 80GB, CD-ROM, CD-RW, FDD, GF3 Ti200, zasilacz CODEGEN 300W. Otóż kilka dni temu przestały mi się uruchamiać systemy (WIN XP oraz LINUX), a następnie przestał startować nawet komp (brak sygnału na monitorze - karta graficzna OK). W międzyczasie nic nie zostało doinstalowane ani nie dołożono nic ze sprzętu, procek się nie grzeje ponad stan. Aktualnie uruchamia mi się ale zawsze dopiero za drugim razem. Na diodach diagnostycznych mojej płyty za pierwszym uruchomieniem widnieje błąd - "decompressing BIOS image to RAM for fast booting". Dodam, że komp zaczął mi się uruchamiać za drugim razem gdy odłączyłem zasilanie od napędów CD. Co się stało?? Co padło - płyta? zasilacz? a może jeszcze coś innego? Ma ktoś jakiś pomysł?
Za wszelaką pomoc dziękuję!

Cris77

  1. Pomysł , Jajco 23/10/04 19:37
    Pytanko czy odłączyłeś zasilanie w trakcie działania PC cz przy wyłaczonym bo jeżeli przy włączonym to padła płyta!! Przeczytaj to i daj znać i pomurz mi w moim problemie!!!

  2. odp , Cris77 23/10/04 19:41
    nie nie - przy wył. zasilaniu (zanim nie odłączyłem napędów to nie uruchamiał się komp wcale (tak jakby przestał wydalać zasilacz...) )

    Cris77

  3. po mojemu , borg18 23/10/04 20:26
    płyta sam mam podobny problem opisany kiklanaście postów nizej - raczej płyta poprzekjładaj cczęści proca i ram do innego kompa i posprawdzaj

    https://programy.net.pl - duża dawka
    programów ;)

  4. jesli wyjmujesz zasilanie z cdromu/dysku , rapra 23/10/04 21:25
    to odlacz tez tasme - inaczej plyta bedzie czekala i czekala

  5. obstawiam zasilacz , Master/Pentium 23/10/04 22:49
    ewentualnie napęd ale tu mała szansa.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  6. A co pokazuje , PKort 24/10/04 00:34
    D-LED?

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

  7. Codegen 300 W to trochę za mało na takiego kompa , zartie 24/10/04 18:47
    Może to być jego wina. Obejrzyj też kondensatory na płycie czy nie spuchły.

    Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

  8. Chyba to nie zasiłka... , Cris77 24/10/04 21:59
    ...podłączyłem przed momentem 300W z Megabajta i zachowuje się tak samo... tzn problem ma komp ze wstaniem za pierwszym, a generalnie od kilku miesięcy komp mi w takiej konfiguracji chodził bezproblemowo. Nic nie daje także, np. zostawienie samego HDDx1, coby ograniczyć pobór mocy. Obstawiam więc płytę główną. Diagnostyczne diody D-LED pokazują ustawienie błędu jako 1100 ("decompressing BIOS image to RAM for fast booting"). Nie spradzałem jeszcze czy kondensatory napuchły - chyba to sprawdzę jutro jak wróce z pracy.
    Komp uruchamia mi się tak - włączenie listwy, załączenie kompa... błąd 1100 - komp nie uruchomiony... przytrzymanie wyłącznika kompa z 5 sek. - komp wyłączony... ponowne załączenie guziczka power w obudowie i wstaje bez problemu... Dziwne to wszystko.

    Cris77

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL