Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kilgor 23:45
 » ulan 23:38
 » pwil2 23:18
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » Ament 22:52
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01
 » Druzil 21:50
 » Markizy 21:48
 » Wedrowiec 21:43

 Dzisiaj przeczytano
 116010 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

svideo-euro , elmo 15/11/04 09:54
Witam.
Mam takie pytanie:
mam karte graficzna z wyjsciem svideo i chcialem ja podlaczyc do telewizora przez EURO. Niestety moj telewizor nie obsluguje trybu svideo dlatego obraz jest czarnobialy. czy da sie jakos temu zaradzic ?

pozdro eLmO
GG:1408264

  1. to juz bylo , jam1 15/11/04 10:14
    http://magw.webpark.pl/monitory/svideo.htm

    p4N 3Ghz +2GBRAM+6600GT

  2. no tak ale.. , elmo 15/11/04 11:10
    ... jak juz napisalem w pierwszym poscie podlaczony ta metoda komputer odbierany jest na telewizorze jako czarnobialy. myslalem ze jest jakis inny sposob do zamiany z svideo na composite (czy cos takiego).ta metode sprawdzalem na kilku kabelkach i obraz zawsze byl czarnobialy. Na nowych telewizorach jest opcja AV i svideo i na nich obraz jes normalny (czyt.: kolorowy).
    ale dziekuje za zainteresowanie

    pozdro eLmO
    GG:1408264

    1. Wina lezy po stronie telewizora , Doczu 15/11/04 13:14
      123

  3. Z tego co piszesz rozumiem, że winą obarczasz telewizor , JOTEM 15/11/04 14:49
    i na innych modelach obraz przy użyciu swojego okablowania uzyskujesz w kolorze. Jakoś nie wierzę, żeby telewizor nie był w stanie przyjać sygnału s-video. Uważam, że po prostu w ramach oszczędności nikt nie poprowadził do euro złącza odpowiedniego okablowania (od strony telewizora oczywiscie). W moim np. owszem wejście s-video zrobili, ale WYJSCIA s-video już nie, podobno trzeba w środku ręcznie kable prowadzić). W tej sytuacji proponuję przejście na Composite. Nie sądzę, zeby karta graficzna nie generowała tego sygnału, a jeśli nie generuje (w co szczerze wątpię), to z s-video zrobić composite to nie taka skomplikowana sprawa (jeden kondensator w najprostszej wersji wmontowany do wtyczki eurozłącza (http://www.epanorama.net/...its/svideo2cvideo.html).
    Ostatnio popróbowałem na długich kablach i przy 8m długości moim zdaniem lepszy obraz miałem na dobrej klasy ręcznie zrobionym kablu composite (coaxialny) niż na svideo.
    Pozdrawiam.

    Poryjemy..zrobaczymy

  4. dzieki JOTEM , elmo 15/11/04 15:28
    wlasnie o to mi chodzilo !!!
    Nie wiem dlaczego ale np na thomsonie jak nacisne 2x AV to telewizor odbiera kolorowy sygnal z karty graficznej( jak raz to czarnobialy). Moj LG nie ma mozliwosci przyjecia svideo w kolorze (jedynie czarnobialy). Jedynym rozwiazaniem jak piszesz bedzie composite.
    dzieki. pozdrawiam

    pozdro eLmO
    GG:1408264

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL