Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:26
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58

 Dzisiaj przeczytano
 7775 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Na czym polega praca na zasadzie "Outsourcing" ? , garnek 16/11/04 16:02
I czym to sie rozni powiedzmy od pracy na zlecenie czy tam umowy o dzielo ?

  1. Powiem Ci na przykładzie firmy, w której pracuje. , Vertus 16/11/04 16:24
    Jest sobie internetowy sklep komputerowy. Jest duży i wymaga nieustanej obsługi programistów, grafików itd., bo sklep musi się rozwijać. Taki dział IT dużo kosztuje (infrastuktura, etaty, sprzęt), więc zamiast mieć własny dział IT sklep woli zrzucić ten ciężar na inną firmę. Firma obsługuje ten sklep za dużo mniej niż by to kosztowało sklep 'in-house'. Wszyscy zadowoleni - sklep bo oszczędza, firma bo ma stałego klienta. Takie zlecenie obsługi z określonej dziedziny (działu) nazywa się outsourcingiem.
    Jeden z klientów np. zamiast zatrudniać 3 specjalistów, płaci za pełną obsługe jak za 1 etat.

  2. Mała uwaga, tak teoretycznie powinno to wyglądać , Janusz 16/11/04 16:33
    W polskich realiach jest tak, że często działy, które dużo kosztują firmę są "zachęcane" do zmiany formy zatrudnienia na samozatrudnienie. Po takiej zmianie w księgach rachunkowych jest widoczny spadek kosztów, ale z czasem te koszty rosną i nie jest to już takie tanie. I ma jedną wadę - nie ma nad taką firmą zewnętrzną takiej kontroli tak jak nad pracownikiem. A jak firma przedobrzy i uzależni się za bardzo od firm zewnętrznych, to wtedy one zaczną jej dyktować warunki i o obniżce kosztów można wtedy zapomnieć albo może być o taki obniżki bardzo ciężko. Albo dzieje się wtedy tak jak w Biedronce - niby wszystkie służby są, ale są np. kasjerzy, którzy po swojej pracy sprzątają sklep, ale "tylko" przez pół godzinki lub godzinkę, które czasami trawają bardzo wiele godzin.

    Zawsze warto być człowiekiem,
    choć tak łatwo zejść na psy.
    /Autsajder, Dżem/

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL