Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:26
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58

 Dzisiaj przeczytano
 7966 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Siec lokalna i firewall , Ajgor 16/11/04 20:43
Witam.

mam dwa komputery polaczone w siec lokalna. Na obu WinXP. Jeden jest podlaczony do Internetu (ISDN) i udostepnia polaczenie drugiemu. Wczoraj zainstalowalem ZoneAlarm (wersje darmowa). Po instalacji komputer podlaczony do internetu smiga pieknie, ale na tym drugim w ogole Internet nie dziala. Po wylaczeniu ZoneAlarm Internet dziala na obydwu komputerach. Co powinienem wlaczyc/przelaczyc w ZoneAlarm, zeby udostepnic Internet na drugim komputerze? A moze polecicie jakis inny prosty w obsludze firewall, ktory zabezpieczy siec przed wlamami a jednoczesnie umozliwi udostepnienie internetu na drugim komputerze?
Tylko prosze.. nie polecajcie Nortona :)

Pozdrawiam.
Ajgor.
http://djinni.prophp.org/wiedzmin/

  1. u mnie kerio firewall w podobnej sieci doin' a'ight , McKania 16/11/04 20:51
    jw.

    config: skóra, fura i coreDuo ;)

  2. hmm , Czarek 16/11/04 21:20
    debesciarskie Kerio 2.1.5

  3. należy pozwolić , Seadog 17/11/04 00:24
    na swobodną komunikację w LANie, czyli dodać ten drugi komputer do trusted zone czy jak to tam ten Zone Alarm zwie. Nie wiem, nigdy go nie używałem, ale miałem taki konfig sieci domowej przez długi czas i z Kerio działało świetnie - przypuszczam, że wszystkie firewalle mają taką opcję

    http://nadobranoc.weebly.com/

    http://ciii.blogspot.com/

    1. I... , Ajgor 17/11/04 08:42
      tak zrobilem. Tylko, ze w ZoneAlarm to nie chcialo dzialac. Kumpel tez kiedys z ty walczyl i tez mu niedzialalo.

      No dobra. Zainstalowalem Kerio Winroute Lite (kiedys byla darmowa wersja w Komputer Swiecie Ekspercie). Udalo mi sie skonfigrowac. Tylko ze on jakis taki spokojny jest. W Zone Alarm ciagle cos sie dzialo. Ciagle mialem informacje, ze ktos probuje mi grzebac, albo pytania o dopuszczenie roznych programow do sieci. A t cisza. Wszystkie programy lacza sie jak chca. A skad ja mam wiedziec, ze firewal dziala? I jak zablokowac na przylad jakis program, zeby nie dzialal w necie? No i skad mam wiedziec ze nikt mi sie nie wlamie?

      Pozdrawiam.
      Ajgor.
      http://djinni.prophp.org/wiedzmin/

      1. kerio winroute lite to router a nie firewall , McKania 17/11/04 09:47
        jak sama nazwa wskazuje

        firewall to np. kerio personal firewall :)

        config: skóra, fura i coreDuo ;)

        1. ot co , Pinokio 17/11/04 11:04
          nowsze wersje są z FW.
          Ale Tobie brakuje tylko starego, darmowego Kerio FW 2.1.5.

        2. To dlaczego... , Ajgor 17/11/04 20:37
          musialem pootwierac porty dla eMula i torrenta? W Emulu mialem LowID, a tak sie dzieje wlasnie jak jest za firewallem.
          Po otwarciu portu wrocilo HighID.

          Pozdrawiam.
          Ajgor.
          http://djinni.prophp.org/wiedzmin/

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL