Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 21:55
 » Hitman 21:51
 » Artaa 21:47
 » Paweł27 21:46
 » jenot 21:38
 » DYD 21:37
 » luzak2363 21:26
 » rurecznik 21:26
 » skalak23 21:10
 » maddog 21:07
 » Wedelek 20:54
 » MARC 20:42
 » gromki_86 20:36
 » Subvoice 20:33
 » ulan 20:20
 » NWN 20:16
 » KHot 20:08
 » Dexter 20:04
 » Markizy 19:58
 » Sherif 19:47

 Dzisiaj przeczytano
 52931 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Bracia (i Siostry ;) Elektrycy. Pomóżcie przy podłączeniu wentylatora do obudowy , Abisai 18/11/04 20:09
Wyciągnąłem z mojego poprzedniego zasilacza webtylator (rozmiar pasujący do obudowy kompa). Chciałbym go podłączyć, żeby poprawić obieg powietrza wewnątrz kasty, bo choć nie narzekam na temperatury, to chcę kupić maty wygłuszające (jakieś opinie?) PCta od środka i podejrzewam, że to może "podgrzać wewnetrzną atmosferę" :)
Problem w tym, że wentylator (opisany DC 12V; 0,14A) ma tylko dwa kabelki do zasilania - czarny i czerwony. Chciałbym podłączyć go zwykłym kabelkiem zasilania ale ten ma 4 przewody - 2 czarne, żółty i czerwony. Czy da się to zrobić, jeśli tak - to jak? Czy taki wentylator w ogóle można podłączać poza zasilaczem?
Wszelkie rady i opinie mile widziane...

Ash nazg durbatuluk...

abisai[małpa]o2.pl

  1. czarny i zolty , KwiateK 18/11/04 20:12
    ew. czarny i czerwony (na 5V). ale jesli nawet wystartuje bedzie sie wtedy krecil woolno...

    Nie jestem facetem na jedną noc.
    Aż tyle czasu to ja nie mam...

  2. W molexie , Mms 18/11/04 20:20
    zolty to +12V, czerwony - +5V, czarny - masa. Jesli chcesz uzyskac 7V, to + [czerwony] z wiatraczka podlaczasz do +12V [zolty], a - [czarny] - do +5V [czerwony]. Nie kazdy wiatraczek startuje przy 7V.

    Pozdrawiam

    1. Nic nie stoi na przeszkodzie, , Mms 18/11/04 20:22
      aby wiatraczek z zasilacza podlaczyc do molexa. Ja nawet tak mam juz z rok i jest OK.

      Pozdrawiam

  3. czarny zolty 12v , no13 18/11/04 20:21
    czarny czerwony 5v
    zolty czerwony 7v

    Iron Maiden

  4. trochę mi to rozjaśnia, ale... , Abisai 18/11/04 22:15
    czemu miałbym puszczać wiatrak na mniej niż 12V - pójdzie ciszej?
    I czy dobrze zrozumiałem:
    1. 7V - łącze czarny (wiatrak) z czerwonym 5V(molex) i czerwony (w) z żółtym 12V(m),
    2. 12V - czarny (w) z czarnym Masa (m) i czerwony (w) z żółtym 12V (m)?
    Czy oba czarne przewody molexa to masa?

    Ash nazg durbatuluk...

    abisai[małpa]o2.pl

    1. na mniej niz 12v bedzie wolniej a zatem ciszej (ale mniej wydajniej) , KwiateK 18/11/04 22:23
      oba czarne to masa.
      kabelki tez bys podlaczyl dobrze... ;)

      Nie jestem facetem na jedną noc.
      Aż tyle czasu to ja nie mam...

    2. i jak wyciszyć wiatrak zasilacza - puścić go na 7V to chyba ryzykowne... , Abisai 18/11/04 22:23
      czy niekoniecznie?

      Ash nazg durbatuluk...

      abisai[małpa]o2.pl

      1. podobno podlaczenie w ten sposob jest dosc ryzykowne.. , KwiateK 18/11/04 22:29
        lepiej jest obnizyc napiecie, wlutowujac szeregowo odpowiedni opornik.

        Nie jestem facetem na jedną noc.
        Aż tyle czasu to ja nie mam...

        1. Czemu ryzykowne? , Mms 18/11/04 23:31
          Ja mam 12V wiatraczek puszczony na 7V tak, jak pisalem wyzej i przez rok jeszcze mu sie nic nie stalo. Komp chodzi 15h/dobe.

          Pozdrawiam

      2. radziłbym uważać , Hitman 19/11/04 10:20
        producent nie dla jaj wstawił wentylator na 12 V - uznał że to konieczne inaczej dałby taki 7 voltowy i napisał że ma super cichy zasilacz i byłoby to prawdą i niezłą reklamą ... zgodną z rzeczywistością.
        Powodując mniejszy przepływ powietrza podnosisz temperature w środku i gotujesz elementy zasilacza - szczególnie wrażliwe są kondensatory których sprawność spada diametralnie... nie mówiąc o żywotności - zalecam daleko posuniętą ostrożność przy takim bezmyslnym tuningu.

        Teoretycznie okłamywanie samego siebie
        jest niemożliwe. W praktyce robi to
        każdy z nas.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL