Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Syzyf 20:45
 » esteban 20:40
 » Hitman 20:38
 » skalak23 20:32
 » @GUTEK@ 20:30
 » pawcio 20:25
 » JE Jacaw 20:23
 » XepeR 20:21
 » Kenjiro 20:19
 » dugi 20:05
 » GLI 20:01
 » Wedelek 19:55
 » ripek 19:51
 » bmiluch 19:51
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20

 Dzisiaj przeczytano
 37950 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

chipsety graficzne , rokin 2/11/05 12:59
Czy można gdzieś znaleźć w miarę uporządkowaną listę jak układa się wydajność układów graficznych dostepnych w tej chwili. Oznaczenia oznaczeniami, a rzeczywistość jaka jest wiadomo. Nowsze modele są słabsze od swoich poprzedników, bo ilość potoków, bo szyna pamięci i zamieszanie jest dosyć duże.

2. Czy widać jakąś różnicę w grach które są optymalizowane pod np. karty nvidia w chwili gdy giercuję na karcie ATI. Swoją drogą w kilku grach z którymi miałem do czynienia wszystkie miały zalecenia aby uzywać karta Nvidia, a żadna ATI.

3. Jakość obrazu - kiedyś karty ATI były niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o jakość obrazu. Jak to jest w tej chwili. Podejrzewam, że skoro w testach nie podejmuje się tego tematu jakość obrazu nie jest już atutem ATI.

Zastanawiam się więc co w tej chwili przemawia za kupowaniem kart ATI. Zaczynałem z Nvidia potem przyszła era ATI ze względu na jakość obrazu, a teraz zupełnie nie wiem co bym wybrał, przy zbliżonej wydajności.

  1. hmm , vector 2/11/05 13:07
    nie do końca to co chcesz ale fajne zestawienie wydajności kart graficznych w 3D mark'u:
    http://www.benchmark.pl/...tawienie_empiryczne.htm

  2. I jeszcze , Mms 2/11/05 14:51
    www.benchmark.pl/...awienie_GPU_2/zestawienie.html . :)

    Pozdrawiam

    1. A skoro juz przy tym zestawieniu jestesmy... , evil 2/11/05 17:22
      to swego czasu wpadlem na nie przypadkiem i...nie ukrywam, ze zdziwila mnie wieksz wydajnosc MT/s mojego 9100 niz takiego 9550 do ktorego sie przymierzam...

      Sprawa wyglada podobnie w "zestawieniu empirycznym" do ktorego link podal Vector...

      I taraz pytanie;
      to jest zastanawiajace, czy moze wlasnie taki "przekret" sie stal faktycznie?

      d: || nie kradnij - rząd nie lubi
      konkurencji || :P

      1. IMO , Mms 2/11/05 17:27
        9100 i 9550 to porownywalne karty i zmiana sie nie oplaca. Plus dla 9550 to obsluga DirectX 9.0.

        Pozdrawiam

        1. Ale... , evil 2/11/05 17:39
          Taki 9550 od Gigabyte powinien dac sie zrobic na 9600P(rawie jak pro -> 400/500 idze bez problemow w karcie do ktorej mam dojscie)...a to juz jest odbije sie na wydajnosci...chyba?

          d: || nie kradnij - rząd nie lubi
          konkurencji || :P

          1. Jako go O/C, , Mms 2/11/05 17:54
            to oplaca sie na pewno.

            Pozdrawiam

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL