Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 09:20
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13

 Dzisiaj przeczytano
 48409 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Linux I drukarka fiskalna , AwerS 10/11/05 09:45
mam pytanie jak skonfigurowac drukarke fiskalna pod linuxem jest ona na com i za bardzo wiecej nie powiem :(

AwerS

  1. to nie tyle , LooKAS 10/11/05 10:21
    drukarke konfigurujesz a program, ktory bedzie ja obslugiwal. Przewaznie producent urzadzen fiskalnych udostepnia spec. dla programistow i to w programie musi byc zaszyta obsluga a nie w systemie (wazne, zeby COMy dzialaly :) )

  2. : ) , AwerS 10/11/05 10:29
    bajer jest taki ze drukarka jest po smb udostepniona w unixie jest na porcie /dev/ttyz0 ale jest cisza zadaania tkwia w buforze sambu i za bardzo nie iwem jak to sprawdzic jaka jest przyczyna :(

    AwerS

    1. hmm , LooKAS 10/11/05 10:38
      a dzialalo to wczesniej? bo z tego co pamietam, to druk fisk wymagaja komunikacji dwustronnej i jakiekolwiek odstepstwa od standardu rs232 powoduje problemy (np. w windowsach)

  3. caly czas , AwerS 10/11/05 10:53
    dziala na windowsie a teraz zamierzamy zrobic przesiadke na lunuxa tylko problem jest z fiskalna bo jest dosc oporne :( zadnych opisow alni czegos takiego, crups jest ustawiony tak zeby ne urzywal zadnych sterownikow w trybie raw pracuje a w windach jest zainstalowany sterownik "Generic Text Only"

    AwerS

    1. a jak dasz , RusH 10/11/05 13:33
      dmesg | /dev/ttyz0
      to cos sie na niej pojawia ?

      I fix shit
      http://raszpl.blogspot.com/

  4. hmmm , gorky 10/11/05 21:00
    www.linuxprinting.org
    Ustaw LogLevel w cupsd.conf na Debug i patrz do logow.

    Zreszta nie do konca rozumiem co piszesz, to drukarka dziala kiedy dostaje dane ze sterownika Windowsowego (CUPS w trybie RAW) (CUPS a nie crups)?

    Samba (nie sambu) tez wymaga osobnej konfiguracji, zeby udostepniac drukarki CUPSowe.

    Mysle ze Google tez moze pomoc

  5. CUPS , AwerS 21/11/05 18:30
    chodzi oki z sambo bo iglowklwka dziala bez problemowo , teraz to jedyny moj problem to fiskalna nigdzie nie wilalem zadnych opisow na www :(

    AwerS

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL