Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » PeKa 11:39
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28
 » Markizy 11:24
 » KHot 11:23
 » Tomasz 11:18
 » Magnus 11:18
 » dugi 11:15
 » kojot 11:00
 » XepeR 10:56

 Dzisiaj przeczytano
 64421 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Ilustracje sterograficzne , Janusz 11/11/05 17:28
Czy ktoś z Was spotkał się już z czymś takim i gdzie ewentualnie można by kupić album z takimi ilustracjami?
Dla niewtajemniczonych są to ilustracje, które na pierwszy rzut oka nie przedstawiają nic konkretnego, ale po chwili wpatrywania się pokazują trójwymiarowe obrazy w nich zawarte.

Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy.
/Autsajder, Dżem/

  1. hmm , 0r8 11/11/05 17:33
    chodzi Ci o to zezowanie czy dwukolorowe ilustracje?

    i to i to bylo w Magic Carpet :>

  2. Chyba to będzie zezowanie , Janusz 11/11/05 17:59
    Bo trzeba patrzeć nie na powierzchnię obrazka, tylko "za niego".

    Zawsze warto być człowiekiem,
    choć tak łatwo zejść na psy.
    /Autsajder, Dżem/

    1. hmm , 0r8 11/11/05 18:14
      http://images.google.pl/...p;lr=&q=stereograms

    2. są 2 metody oglądania stereogramów , kicior 11/11/05 18:20
      jedna to właśnie zezowanie i wtedy patrzysz PRZED obrazek: moim zdaniem jest do bani, obraz jest inny i jest wklęsły w powierzchnię. Drugi sposób to właśnie patrzenie ZA obraz i to polecam, bo obrazki są fajniejsze. Jest jeszcze inna sprawa: te obrazki można oglądać z różnym kątem wspomnianego zeza czy też patrzenia za obraz i wtedy obrazki trochę się różnią - są one jakby wielopoziomowe: im bardziej skrzyżujesz wzrok przy zezowaniu lub bardziej rozprostujesz przy patrzeniu za tym głębsze są te obrazki. Wszystko zależy od tego czy jesteś w stanie w takiej pozycji na chwilę skupić wzrok, najłatwiej jest na 1 poziomie, kiedy nie trzeba się zbyt wysilać.

      1. ja często praktykuję oglądanie stereogramów , kicior 11/11/05 18:29
        jak sobie idę chodnikiem wyłożonym kostką czy płytkami , wtedy to wygląda jakby się pływało w chodniku, sięga prawie pod pachy - normalnie jak w gierce jakiejś:]

      2. yhm , Kriomag 11/11/05 18:36
        dopiero niedawno nauczylem sie patrzec za obrazek, zawsze robilem normalnego zeza i kijowo to wygladalo :) z rozbieznym jest git :D

        1. trenuje się najłatwiej na kartce w kratkę , kicior 11/11/05 18:44
          stawiasz kropki na skrzyżowaniach linii co 0.5 cm i do tej pory zezujesz albo prostujesz aż zobaczysz 3 kropki (tzn widzisz 4, ale doprowadzasz do tego aby 2 wewnętrzna się pokryły). To co mówiłem o tych różnych poziomach można zauważyć jak kropki postawisz dalej od siebie (np 1cm czy więcej).

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL