Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19

 Dzisiaj przeczytano
 70144 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Serwer na router sieciowy (ciekawy jestem Waszej opini) , kaszpio 12/11/05 12:23
Witam. Obecnie posiadam serwerek:
P4 2.8 Ghz
1 GB DDR ECC
Płyta serwerowa Intela
Sieciowki serwerowe Intela

Obecnie serwerek ten obsluguje prawie 500 PC w sieci.
W szczycie obciazenie procka dochodzi juz do 80%..:/
(tylko routing,firewall,podzial pasma dynamiczny i kilka demonow dla systemu typu syslog itp)

Za jakis czas bede sie przymierzal do wymiany maszyny, co wg Was bedzie najlepszym rozwiazaniem pozwalajacym uzyskac najlepsza wydajnosc jako router? Sprzet ten ma generalnie szybko przerzucac pakiety, dzielic pasmo...itp..

Chodzi mi o podanie platformy na jakiej ma to byc, jakiego typu procesory?
Mysle ze na pewno maszyna dwuprocesorowa.

Za Wasze opinie dziekuje, i pozdrawiam.

Toshiba Tecra S11-124

  1. Jakie daemony tam chodzą ? , Fox 12/11/05 12:58
    Które pożerają najwięcej cpu time ?
    Swojego czasu na podobnym sprzęcie - podobne zastosowanie co u Ciebie + spólka Squid i sendmail -> niezle wcinała pamięć, po przejściu na exima 4 i wlasnoreczne skompilowanie squida z supportem dla nntp rozwiązało problem. Teraz przy dużej liczbie połączeń obciążenie procka znajduje się w przedziale 50-60% ale pracuje tam jeszcze aplikacja oracla do ktorej jest zalogowanych srednio 20-paru uzytkownikow dziennie. Tak więc sprawdz czy mozna zrobić coś z deamonami bo taki squid, który wcina 80% zasobow u mnie to tragedia :)

    Sprzęt to p4 1.5 i 1 gb ramu i gentoo 2005.1 ze stage 1 :)

    Powered by Linux and siemens s7
    PLCs...

    1. tak jak mowilem... , kaszpio 12/11/05 14:33
      zaden demon nie zabiera CPU...najwiecej podzial dynamiczny pasma (tc) + ilosc pakietow/przerwan na sekunde...w szczycie leci tam jakies 12/12 mbit/s co daje prawie 4-5 tys pakietow/s...do tego dochodza zawirusowane kompy ktore atakuja brame...to tez mocno dobija procka...takie polaczeni resetuje...bo bez tego procek w zyciu nie dalby rady...;-)

      Pozdro.

      Toshiba Tecra S11-124

      1. a próbowałeś odrzucać , Fox 12/11/05 16:28
        takie pakiety z zawirusionych kompów ? Domyślny drop na wszystko, a to co chcesz przepuścić dopiero potem, ciągle będzie generowało ruch ale kernel będzie je odrzucał... nie wiem czy to pomoże w zasadzie. A konfiguracji sprzętowej Ci nie polecę, bo pracuje zwykle na złomach :)

        Powered by Linux and siemens s7
        PLCs...

        1. hehe... , kaszpio 13/11/05 01:23
          widze ze chyba bardziej jestem zaglebiony w temat walki z wirusami...bo przy takiej ilosci kompow sam drop nie starczy, to i tak zabija procka...trzeba dac REJECT z tcp-reset inaczej nie ujedziesz;-) a daje to duzo luzu dla jednostki obliczeniowej;-).

          Toshiba Tecra S11-124

      2. no to przelec , RusH 12/11/05 16:45
        te skrypty i je zoptymalizuj, bo cos jest nie tak, gorsze kompy dzwigaja kilkuset luzerow i jest malina (hfcs)

        I fix shit
        http://raszpl.blogspot.com/

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL