Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 103196 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czy ktos moze mnie oswiecic - co sie dzieje?? , Ajgor 15/11/05 21:57
Przedtem mialem plyte Shuttle AK32, procesor Duron 1,3GHz i 384 SDRAM. Teraz mam plyte Asrock K8Upgrade, procesor Sempron 2600+ (1,7GHZ) 64-bitowy i 512MB DDRAM. Przedtem gry 3D (przynajmniej te starsze) chodzily plynnie. Na przyklad Tomb Raider 2. A teraz niby mocniejszy procek, wiecej pamieci i szybsza pamiec, a gry mi sie tną jak bym mial jakiegos pentum 100MHz. Nawet te stare. W Tomb Raidera 2 nie idzie grac bo mozna oczoplasu dostac. Zainstalowany DirectX 9.0c. Ale w tescie Direct3D szesciany tez sie tną. Karta graficzna - Gforce 4 MX 440. Sterowniki te same, co na poprzednim sprzecie. Tylko system - przedtem to byl WinXP Pro bez SP, a teraz z SP2. Jedyna roznica.
Co jest na rzeczy? Probowalem podkrecac i udalo mi sie do 2GHz. Ale to nic nie zmienilo.

Pozdrawiam.
Ajgor.
http://djinni.prophp.org/wiedzmin/

  1. a zasialcza nie zmieniałeś ? , john565 15/11/05 22:03
    to moze zmień bo ten nie wyrabia ?, pewno jescze masz neimarkową 300WATT

    f*ck

    1. hmmm , bartek_mi 15/11/05 22:06
      malo pradu = malo klatek? nie wydaje mi sie

      bylby zwis albo reset a nie spadek w wydajnosci...

      dzisiaj jest jutrzejszym wczoraj

    2. Zasilacz jest , Ajgor 15/11/05 22:07
      350 watt. Codegen o ile pamietam. To znaczy obudowa Codegen. ale moze i zmienie na 400 watt.

      Pozdrawiam.
      Ajgor.
      http://djinni.prophp.org/wiedzmin/

      1. no codegen , bartek_mi 15/11/05 22:10
        to raczej nie zasilacz ;-)

        kup cos markowego ...

        dzisiaj jest jutrzejszym wczoraj

  2. a może... , Lehoo 15/11/05 22:14
    Zainstaluj wszystkie sterowniki do płyty głównej... Do póki nie zainstalujesz sterownika portu AGP, do póty nie ujrzysz płynnej grafiki w grach... Miałem to samo ;) Pozdrawiam!

    1. Sprawa chyba... , Ajgor 15/11/05 22:36
      rozwiazana. Mialem sterowniki oryginalne NVidii z 2003 roku. Zainstalowalem Detonatory z wrzesnia 2004 bodajze i rwanie zniknelo. Oczywiscie nie sprawdzalem wszystkiego, co sie rwalo, ale ten Tomb Raider 2 chodzi plynnie. Przynajmniej przez ta chwile jak sprawdzalem.

      Pozdrawiam.
      Ajgor.
      http://djinni.prophp.org/wiedzmin/

  3. obstawiam to samo co Lehoo , dawidy 15/11/05 22:23
    a zasilacz NA PEWNO nie bedzie mial wplywu na ilosc fps'ow w grach :)

    Dopoki ci sie komp nie wiesza, nie resetuje, nie wylacza, znaczy, ze zasilacz wyrabia. Inna sprawa, ze na codegenie to bym sie bal kompa odpalic, bo widzialem co te zasilacze potrafia zrobic.. A wiec moc to nie wszystko, markowy 300W spokojnie pociagnie twoj konfig. Moj fortron 300W bez problemu ciagnie troche wiecej.

    102594

    1. nooo panie... , john565 16/11/05 00:46
      aie nie zgodze, przy słabej zasiłce raz byłem swiadkiem jak nawet wida klatkowała, a lechoo ma racje prawie na 100% sądze, że też o tym nie pomyśałem

      f*ck

      1. a ja ciagle nie widze zwiazku miedzy slabym zasilaczem , dawidy 16/11/05 01:09
        a spadkiem wydajnosci
        A skad wiesz, ze ta winda klatkowala wlasnie przez slaby zasilacz?

        102594

        1. to byłjakiś radek z dodatkowym moleksem... , john565 16/11/05 01:22
          w windzie chodziło wszytskio tak jakby sterów nie było wogule od karty (czy wiecie że ekran przed zapraszamy się rozjaśniam ja wim na tamtym kompie trwałoi to pojaiwenie sie tego nebieskiego tła z10 sekund), wystarczyło odłaczyć cd i dvd rom i wsio smigało, własciciel kompoa zmienił zasiłek idziała wsio po dziś dzień.

          gier wtedy nei śmiałem odpalać, ale pierwsze skojarzenie, a przeca zmiana bebechów raczej zwiekszyła pobór mocy

          f*ck

          1. hmm, to troche inny przypadek , dawidy 16/11/05 01:31
            tu radek z molexem a u Ajgora G4MX, ale mimo wszystko jakas nietypowa sprawa ;) Generalnie gdy zasilka nie wyrabia komp sie staje mniej stabilny a nie wolniejszy.

            102594

        2. zabawa moze być taka , pitero 16/11/05 12:31
          (empirycznie potwierdzone) przy zbyt slabym zasilaczu dysk dostawal zbyt slaby prąd i przycinal sie, stad braly sie np przestoje przy ladowaniu systemu.

          i7-13700kf_asus.prime.z790
          RTX.4070ti_lexar.nm790_710_620
          32gb.patriot.7200.cl30_msi.mag.850w

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL