Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » piszczyk 00:30
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45

 Dzisiaj przeczytano
 4462 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Układy trójfazowe - jak to się liczy ? , rzymo 18/11/05 11:38
Dostałem do policzenia obwód prądu trójfazowego i niestety nie za bardzo wiem jak się za to zabrać (ze zwykłymi obwodami czy to prądu stałego czy zmiennego nie mam problemów, a tu kicha).
Ogólnie obwód wygląda jak poniżej (rysowany w PSpice), mam za zadanie obliczyć wskazania 8 przyrządów: 6 watomierzy (ukł. Arona) i 2 amperomierze - to są te markery różnic potencjałów i prądów. Mam jeszcze jedno pytanie - jak w PSpice zapisać reaktancję kondensatora - jako rezystor z zadaną opornością ? (oznaczyłem na schemacie jako X4, ma wartość 180Ω)
(dla ścisłości dane są na rysunku, napięcie mam podane jako symetryczne zgodne 3x400 V)

Z góry dzięki za wszelaką pomoc

link do schematu: http://img293.imageshack.us/...8179/schemat7zt.jpg

... ITX ...

  1. znajdź jakiś podręcznik od teorii obwodów , myszon 18/11/05 13:29
    tam będzie wszystko objaśnione. Powinny być jakieś pdf-y w sieci.

    PS. Układ Aarona to 2 watomierze.

  2. Właśnie ciężko mi coś znaleźć, , rzymo 18/11/05 13:44
    ale nie poddam się...
    (wiem, że Aron to 2 watomierze, ale tu mam go zastosowanego 3 razy, stąd taka liczba watomierzy :) )

    ... ITX ...

    1. zadaj , celt 18/11/05 14:00
      to samo pytanie na www.elektroda.pl
      Tam szybciej znajdziesz odpowiedź

      Everything should be made as simple as
      possible, but no simpler

    2. no sorry , myszon 18/11/05 14:56
      pierwszy link w googlach:
      http://www.google.com/...amp;ie=utf-8&oe=utf-8

  3. myślisz - pytam , stiv 19/11/05 16:36
    mówisz google

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL