Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 21:55
 » Hitman 21:51
 » Artaa 21:47
 » Paweł27 21:46
 » jenot 21:38
 » DYD 21:37
 » luzak2363 21:26
 » rurecznik 21:26
 » skalak23 21:10
 » maddog 21:07
 » Wedelek 20:54
 » MARC 20:42
 » gromki_86 20:36
 » Subvoice 20:33
 » ulan 20:20
 » NWN 20:16
 » KHot 20:08
 » Dexter 20:04
 » Markizy 19:58
 » Sherif 19:47

 Dzisiaj przeczytano
 53552 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

WinXP: Po 15 sekundach zrywa połączenie sieciowe , Hiper 22/11/05 12:36
Po około 15 sekundach od wejścia na jakąś stronkę internetową zrywa połączenie sieciowe. Pomaga "Naprawienie" połączenia sieciowego ("Połączenia sieciowe/Połączenie lokalne/NAPRAW").

Jest to jednak nietrwałe - działa dobrze tylko około 15 sekund.

Ustawienia sieci są "domyślne", sieć jest dzielona przez Router (2 inne kompy chodzą bez zarzutu). Pod Knoppix'em sieć działa bez zarzutu, więc to nie jest problem "sprzętowy". Wpisanie na sztywno adresów IP, bramy i DNS pomaga o tyle, że stronki się ładują, ale strrrrasznie wooooolno.

Sytuacja ma miejsce na świeżo zainstalowanym WinXP z wszystkimi service-pack'ami, bez żadnych firewall'i.

Odpięcie kozostałych komputerów od router'a / zmiana portu nie pomaga.

Szukam pracy jako informatyk (we
Wrocq).

  1. sterowniki do sieciówki , Master/Pentium 22/11/05 14:10
    mi podobne "cuda" wyczyniał stary poczciwy realtec 8139 (zintegrowany). Uaktualnienie sterowników rozwiazuje problem.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  2. a na 10mbits , Tummi 22/11/05 14:22
    jest to samo?
    Moze wina kabla...

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

  3. Rozwiązanie ... połowiczne , Hiper 24/11/05 08:09
    Okazało się, że na kompie był ustawiony limit połączeń wychodzących do 10. Poprawiłem za pomocą XP AntiSpy i już jest OK.

    Rozwiązanie jest połowiczne. Komputery bez wpisanego na sztywno adresu IP same po jakimś czasie gubią połączenie z siecią (np: po 4-5 godzinach Win98).

    Router to ASMAX Ar-804u (http://www.asmax.pl/prod.php?nid=81), a działa on w Dialog'u.

    Szukam pracy jako informatyk (we
    Wrocq).

    1. moze , RusH 24/11/05 09:52
      je od_virusuj/trojanuj :)

      I fix shit
      http://raszpl.blogspot.com/

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL