Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » hokr 05:08
 » PeKa 05:07
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13

 Dzisiaj przeczytano
 24951 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Przekładka starego kompa na ciut nowszy i problem (DOS). , Dexter 7/12/05 14:36
Nie pytajcie dlaczego, po prostu tak ma być...

Na jednym kompie (11 latek, 66 MHz, kilka MB ram) jest tylko DOS i program działający pod DOSem. Jako, że maszynka zaczęła szwankować (trudne warunki pracy) skombinowałem nowszy (800 MHz, 64 MB RAM).

Zrobiłem obraz dysku starego, zapakowałem ten obraz na nowy.
I na początku jest OK i wszystko działa ale po jakimś czasie przy próbie odpalenia tego programu DOS'owego mam komunikat w stylu "blablabla, increase FILES parameter in config.sys"
Oczywiście ani zwiększanie ani zmniejszanie nic nie pomaga, pomaga jedynie ponowne zapakowanie zawartości dysku z obrazu...

Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
Odpowiedzi oleję.
THX!

  1. A nie , soyo 7/12/05 14:50
    możesz Dosa zainstalować normalnie ?

    soyo

  2. dopisz do pliku config.sys... , rulezDC 7/12/05 14:53
    liniki
    buffers=40
    files=;120

    powinno wystarczyc
    prawdopodobnie ten program to jakas bazka typu clliper, dbase no i chce otworzyc duzo plikow a ty masz ustawione mniej

    koniec koniec koniec

    1. Teraz mam: , Dexter 7/12/05 15:03
      BUFFERS=15,0
      FILES=30

      Spróbuję Twoich ustawień. Ten średnik jest istotny?

      A program to ch... (Uwaga, regulamin!!!) wie co po niemiecku jakiś progs. Generalnie wysyła przez coma dane do maszyny i potem je zbiera z powrotem.

      Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
      Odpowiedzi oleję.
      THX!

  3. Bo to trzeba jeszcze zrestartować , exmac 7/12/05 15:16
    po zmianie :)

    często sie o takim szczególe zapomina.....

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL