Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 102913 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Szuakam programu podającego mi IP zdalnego komputera (zmienne). , Master/Pentium 15/12/05 20:44
Mam taki problem. Stoi sobie gdzieś serwer. Ma zmienne IP (przyłączony przy pomocy neostrady). Potrzebuję czegoś co raportowałoby mi owe IP. Coś w rodzaju odwróconej komendy ping. Chodzi mi o to aby tamten serwer co jakiś czas wysyłał sygnał w moim kierunku. Może być email chociaż wolałbym jakąś parę typu nadajnik (na serwerze) - odbiornik (u mnie). Program u mnie by nasłuchiwał i mówił pod jakim IP jest obecnie wskazany komputer. Być może bowiem tych komputerów byłoby więcej. Pomocy.

Nie ma tego złego , co by się w gorsze
obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
włącz komputer :-)

  1. wystarczy w routerze właczyć dyndns , Artaa 15/12/05 21:06
    123

  2. wstaw skrypt do crona :) , elliot_pl 15/12/05 21:31
    zeby wrzucal ip na stronke co jakis czas. A skoro to neostrada to mozesz to zrobic tak zeby wysylal ip za kazdym "wstaniem" ppp. U mnie sie to sprawdzalo w 100%

    momtoronomyotypaldollyochagi...

  3. no-ip , Tummi 15/12/05 22:30
    www.no-ip.com rejestrujesz sie, zakladasz domenke costamtralalala.no-ip.com odpalasz klienta na serverku, odswiezanie ip co 5 minut i masz dostep do kompa gdziekolwiek jestes :D
    Sprawdza sie od 2 lat (ftp+www+pulpit zdalny :D)

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

    1. a ich WWW chodzi bo nie moge sie wbic! , Yorg 15/12/05 22:38
      ...

      GG: 1706185
      lub komórka :)

      1. alternatywa , Babek 16/12/05 06:31
        http://www.dyndns.com/ używałem na linuxie z DDclientem na windowsie też chyba jeste ddclient działał wyśmienicie przez 2 lata

        1. wiem ze alternatywa istnieje. Mam konta na obydwu serwisach, ale , Yorg 16/12/05 08:24
          od pewnego momentu no-ip przestal dziaalc (tylko u mnie - nie wiem dlaczego).

          GG: 1706185
          lub komórka :)

          1. nie tylko , ThY 16/12/05 12:10
            u ciebie, u mnie tez od czasu do czasu wariuje, ale dyndns wcale pod tym wzgledem nie byl duzo lepszy...

        2. potwierdzam - łatwa instalacja i działa jak należy , m_aczo 16/12/05 09:58
          A do tego w PLD banalna konfiguracja ddclienta :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL