Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 21:55
 » Hitman 21:51
 » Artaa 21:47
 » Paweł27 21:46
 » jenot 21:38
 » DYD 21:37
 » luzak2363 21:26
 » rurecznik 21:26
 » skalak23 21:10
 » maddog 21:07
 » Wedelek 20:54
 » MARC 20:42
 » gromki_86 20:36
 » Subvoice 20:33
 » ulan 20:20
 » NWN 20:16
 » KHot 20:08
 » Dexter 20:04
 » Markizy 19:58
 » Sherif 19:47

 Dzisiaj przeczytano
 53873 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Podłączenie dysku pod 486 vol 2 , mike013 23/12/05 11:32
Jak podłączyć dysk pod kompa z 486?????
Kiedy wchodzę w BIOSie w opcję HARD DISK UTILITY mam tam do wyboru kolejne 3 pozycje:
-HARD DISK FORMAT
-AUTO INTERLEAVE
-MEDIA ANALYSIS
Z tego co wiem służą one do wykrywania dysku, ale go nie wykrywają.
Przy próbie uruchomienia staruszka wyskakuje: CONTROLLER FAILURE
Co Zrobić????????

  1. do pytania , mike013 23/12/05 11:34
    Chcę dodać jeszcze że dysk ma 203 Mb i zworka jest dobrze ustawiona.

  2. masz , mirkrup 23/12/05 11:40
    komunikat, że kontroler IDE jest uszkodzony.

    1. pyt , mike013 23/12/05 11:52
      ale komtroler IDE jest na osobnej karcie i jest na nim jeszcze FDD (dyskietka) i ten działa. Czy jest możliwość że dyskierta działa a dysk nie?
      Czasami zdarzało się że wyskakiwał jeszcze komunikat CONTROLLER FAILURE FDD kiedy np połączyłem odwrotnie taśmę od dysku

      1. tak , mirkrup 23/12/05 12:09
        jest to możliwe - ew spróbuj wymienić kabelek.

        1. nic , mike013 23/12/05 12:13
          kabelek już zmieniałem i nic

  3. Z uwagi na uszkodzenie kontrolera IDE ........ , MłOdY 23/12/05 11:52
    musisz znaleźć kartę muli I/O włożyć do płyty głównej i do niej podłączyć HDD i pójdzie. Jeżeli w BIOSIE wyłącza się kontroler na MB to go wyłącz (nie pamiętam jak to było w tych czasach).

    Niech żyje i umacnia się policja
    boarda TPC.

    1. mam , mike013 23/12/05 11:55
      mam kartę dzwiękową i na niej jest kontroler IDE ale podłączyłem do niej dysk i nic może trzeba coś włączyć albo wyłączyć w BIOSie ale ja takiej opcji tam nie widziałem która mogłaby za to odpowiadać

      1. na dźwiękówce , mirkrup 23/12/05 12:08
        nie masz złącza IDE tylko do podłączenia starego typu CD-ROMu

        1. aha , mike013 23/12/05 12:12
          ok myślałem że dysk też można podłączyć tam.
          To mozostaje mi załatwić jakiś kontroler ide.

  4. fenks , mike013 23/12/05 12:23
    Dzięki za pomoc.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL