Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09
 » ManiusNG 23:00
 » pwil2 22:46
 » Katoda Lt 22:46
 » Wolf 22:39

 Dzisiaj przeczytano
 2827 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Router ADSL + 4 kompy w tym jeden ma net-a przez drugą sieciówkę... , Kriomag 25/12/05 00:29
Czy da się udostępnić internet z tego jednego kompa na inne kompy podpięte do routera ADSL? (do routera nie jest podpięty internet linią telefoniczną bo źle to działało i powodowało zwisy routera :(). Włączyłem udostępnianie połączenia internetowego na tym kompie z netem, co i jak mam ustawić na innych (już nie mam siły myśleć i testować tego sam...)? z góry thx i Wesołych Świąt :)

  1. Trochę to dziwne... , JE Jacaw 25/12/05 01:47
    ...bo router to najwygodniejsza metoda, ale skoro masz problemy i chcesz udostępniać przez Windosowskie (bo przypuszczam, że masz Windowsa) ICS to po prostu router musi u Ciebie "robić" za switch'a (w sumie nieco router się marnuje), w kompie udostępniajacym aktywujesz "udostępnianie połączenia internetowego", a na pozostałych wpisujesz adres IP tego komputera jako bramę. Ogólnie musisz wpisać na każdym komputerze IP (brama najlepiej 192.168.0.1, a na pozostałych kolejne numery) i maskę (dla powyższych adresów 255.255.255.0). W 3 komputerach jeszcze wpisujesz bramę (czyli 192.168.0.1 jeśli taki adres dasz temu udostępniającemu) i DNS'y (chyba nie jest to konieczne, ale na wszelki wypadek warto wpisać przynajmniej IP tego udostępniającego czyli 192.168.0.1). Bardziej szczegółówe informace znajdziesz w archiwum boarda, wraz z namiarami na poradniki w sieci... powinno wystarczyć wpisać w wyszukiwarce "udostępnianie połączenia internetowego".

    Socjalizm to ustrój, który
    bohatersko walczy z problemami
    nieznanymi w innych ustrojach

    1. cześciowo działa , Kriomag 25/12/05 12:03
      dzisiaj mam juz siły na kolejne starcie :D w tej chwili nie działają tylko www :/ gg się łączy, jak wpisałem na kompie brata w dns moj ip czy dialogowy nie dzialaja www :( idę coś zjesc... potem walczę dalej :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL