Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Fl@sh 08:22
 » luckyluc 08:21
 » Promilus 08:17
 » cVas 08:12
 » DJopek 08:11
 » ini1 08:09
 » Syzyf 08:08
 » rooter666 07:57
 » AfiP 07:55
 » Sherif 07:51
 » RoBakk 07:43
 » kombajn4 07:38
 » Kelso1 07:35
 » kyusi 07:31
 » Ramen 07:19
 » MARtiuS 07:15
 » ligand17 06:56
 » ReMoS 06:17
 » hokr 06:08
 » ngP 05:57

 Dzisiaj przeczytano
 27687 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Modernizacja komputera, prośba o pomoc i wskazówki , Kemot 29/12/05 13:53
Potrzebuję zmodernizować mój wysłużony już komputer. Oczywiście chciałbym to zrobić możliwie jak najtaniej. W sumie jedyne warunki jakie stawiam to USB 2.0 i FireWire. Może być bez SATA. Jakos przyzwyczaiłem się do AMD i raczej szukam czegoś na tą platformę (obecnie Duron 800). Komputer w zasadzie nie jest wykorzystywany do gier, więc grafika nie musi być "wypasiona". Na początek 256MB RAM a docelowo minimum 512. Czasami zgrywam coś z kamery (dlatego FireWire) i obrabiam, ale nie jest to wyznacznik aby inwestować w bardzo drogi procesor (mogę spokojnie komputer zostawić na nockę aby pracował z plikami video).
Co mi jest potrzebne...

Płyta + procesor
RAM (256)
Grafika (ale nie zintegrowana)
FireWire
Obudowa

Na całość max 800PLN

Myślałem o czymś takim

EPoX EP-8RDA+ (190)
AMD Sempron 2400+ (208) + Cooler (60)
256 RAM DDR 400 (75)
GIGABYTE RADEON 9250. 8X 128 DVI/TV OEM (124)
Obudowa (120)

RAZEM: 777PLN

Tylko... czy warto (he he, pewnie nie warto) zostawać przy Socket A. Może lepiej kupić coś pod Socket 754. Ale wtedy koszty znacznie rosną... Chyba że FireWire odłożyć na "później". Sam nie wiem.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Trochę wypadłem już z obiegu (składałem komputery jak był na topie Celeronik 333MHz).

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

  1. hmm , Franz 29/12/05 14:33
    obudowa 120 zl z zasilaczem ? to raczej kup za 120 sam zasilacz i skozystaj ze starej budy... ramu od razu wez 512(ok 150zl) bo na 256 to nawet windows wooolno chodzi... w tym wypadku polecam ci zintegrowana karta graficzna niz radeona 9250 (taka plyta http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22559) ma zlacze pci-e(236zl) proca moze byc sempronik http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23088 (236zl)
    zasilacz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19655 (86zl, lepsze to niz jakies szmelce z budy za 120zl)

    zostaje 100zl - coller okolo 50-60 zl no i jak dolozysz jakies 50 zeta to kupisz jeszcze obudowe bez zasilacza i masz komplet.

    pozdrawiam

    Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
    Niedługo nas z ujni europejskiej
    wyrzucą.

    1. Stara obudowa nie ma szans , Kemot 29/12/05 14:43
      to starocie takie, że tylko w śmieci.
      Dzięki za pomoc. Musze jeszcze to dokładnie obejrzeć.

  2. może jeszcze , Kemot 29/12/05 16:03
    ktoś coś zaproponuje?

    1. Troche malo kasy. , Mms 29/12/05 18:38
      :((

      Pozdrawiam

  3. a co masz na zbyciu? , Deus ex machine 29/12/05 20:00
    moze bym cos kupil .)

    "Uti non Abuti"

    1. to co mam , Kemot 30/12/05 07:50
      na zbyciu juz zaklepane...

      1. kleptomania , Deus ex machine 30/12/05 09:00
        plaga jakas .)

        "Uti non Abuti"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL