Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » hokr 05:08
 » PeKa 05:07
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13

 Dzisiaj przeczytano
 25087 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Realtek 8180L.... problem z linuxem , mati 5/01/05 20:47
posiadam w/w karte wireless LAN. nie moge jej za nic skonfigurowac pod linuxem mam Mandrake 10 a na stronie pisze za nawet 10.1 nie obsluguje. ma ktos taka karte zeby jej pod jakimkolwiek linuxem dziala??

ZALMAN Cooling :)

  1. Spytaj Morgotha , krogulec 5/01/05 21:13
    http://twojepc.pl/...hiwum.php?r=2004&id=81644

  2. 3 opcje , RusH 5/01/05 22:33
    drivery realeka pod konkretny kernel
    ndiswrapper - dziala zawsze
    open sourcowy driver Adriana Morelli z sf.org, bardzo wczesna faza projektu

    I fix shit
    http://raszpl.blogspot.com/

  3. IMO najlepszym rozwiązaniem jest ndiswrapper , Morgoth 6/01/05 15:49
    nie polecam używania oryginalnego, linuksowego sterownika od realteka. W moim przypadku te sterowniki były niestabilne, jeśli mogę się tak wyrazić. Karta potrafiła się zawieszać. Poczytaj o tym na grupach.

    Najlepiej jest używać ndiswrappera (lub DriverLoadera) i sterowników dla WindowsXP. Zaletą tego drugiego jest banalnie łatwa konfiguracja, lecz niestety jest płatny (jest 30 dniowy trial). Natomiast ndiswrapper jest otwartym projektem, nie muszę chyba dodawać, że jest darmowy.
    Kolega Krogulec podał Ci już linka do archiwum, ja przypomnę tylko adres bardzo dobrej strony o tandemie rtl8180 + linux:
    http://xhost.one.pl/rtl8180l_v1.0.html
    Na stronie jest także forum.

    O projekcie Adriana Morelli nie słyszałem, ani tym bardziej nie korzystałem, także nie będę się na ten temat wypowiadać.

    1. 3535 , RusH 6/01/05 19:15
      http://sourceforge.net/projects/rtl8180-sa2400

      I fix shit
      http://raszpl.blogspot.com/

      1. dzięki, może nawet z tym powalczę , Morgoth 6/01/05 19:32
        i pewnie znowu coś zepsuję:). Zobaczymy co z tego będzie.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL