Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 09:20
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13

 Dzisiaj przeczytano
 48040 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jaki program do praw w SIECI , KML 6/01/05 23:37
Problem jest nastepujacy:
Siec 20 PCtow ( podlaczonych do switcha), na jednym z nich jest udostepniony folder a w nim pliki worda.


Jak zrobic aby dany plik mogla otworzyc tylko jedna osoba z sieci ?? Ewentualnie jak zrobic aby drugiej osobie starajacej sie otworzyc dany plik wyskoczyl komunikat ze jest on aktualnie używany ???

( teraz otwierają plik dwie osoby jedna cos w pliku zmienia i zapisuje po jakims czasie druga zapisuje kasujac to co zapisala ta pierwsza, ludzie otwieraja te pliki i wprowadzaja zmiany pomimo komunikatu PLIK OTWRTY TYLKO DO ODCZYTU no bo przeciez mozna pisac)
  1. po xp pozwól na uzywanie tylko jednej osobie w danym czasie , Kalkin 6/01/05 23:54
    j.w.

    The requested URL was not found
    on this server ! Error 404

    1. pod nie po :) , Kalkin 6/01/05 23:54
      j.w.

      The requested URL was not found
      on this server ! Error 404

  2. NIESTETY , KML 7/01/05 00:17
    Panstwowe instytucje nie sa tak bogate aby wyposazyc sie w WinXP gdyz tam wszsytko musi byc legal :/

    1. to niech osoba od marketingu poszuka sponsora , Kalkin 7/01/05 01:10
      zawsze można znaleźć jakieś wyjście

      np.:
      1. darmową wersję jakiegoś systemu operacyjnego, działającą przez 120 dni - trzebaby przeinstalowywać co jakiś czas

      2. skrypt (*.bat przenoszący ) plik Word'a na dysk lokalny, a po zmodyfikowaniu umieszczający go spowrotem na dysku sieciowym
      a. najpierw batch z sieci na lokal
      b. modyfikacja ( np. skrót na pulpicie odnoszący się do miejsca w którym jest plik po skopiowaniu )
      c. przeniesienie na dysk sieciowy
      jedyny mankament to taki, że trzebaby to wytłumaczyć użytkownikom DOKŁADNIE

      3. potrzebny byłby osobny komputer z tym plikiem ( może być bez monitora )
      - instalujesz VNC - taki program do zdalnego zarządzania kompem
      - pozwalasz logować się tylko jednej osobie w danym czasie ( we właściwościach serwera VNC )
      no i niech pracują w ten sposób

      na szybko podałem Ci 3 sposoby, może ktoś wymyśli coś innego. Ja jestem dziś mocno już zmęczony ( 1.17 na zegarze)

      The requested URL was not found
      on this server ! Error 404

  3. Moze jakis serwerek FTP. , Mms 7/01/05 01:31
    Np. FileZilla.

    http://filezilla.sourceforge.net

    Pozdrawiam

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL