Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » 247 10:12
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22

 Dzisiaj przeczytano
 56891 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Znikajace drukarki w sieci pod Win98 , BeeR 7/01/05 15:30
Od jakiegos czasu borykam sie ze znikaniem drukarek na koncówkach z Windows98. Po prostu w menadżeże urządzeń nie widać żadnej ani tej lokalnej ani zamapowanych. Efektem tegoz jest spowolnienie pracy komputerów nazywanym przez uzytkowników zawieszaniem na dobre pare minut.
Dzieje sie tak w obrebie tylko jednej grupy roboczej, pozostałe pracują bez problemu.
Adresy IP nadane są na stałe.
Prosze pomócie znaleźc rozwiazanie bo mnie szlag trafi zaraz.

ciągle tak spieszę się,
nie wiem dokąd, nie wiem gdzie ...

  1. co do sieciowych drukarek to: , Kalkin 7/01/05 15:55
    jesli drukarka nie jest dostepna (nie jest na printserwerze) to windows sie pyta przy uruchomieniu czy w przyszlosci ją podłączyć
    użyszkodnicy przeważnie klepią enter ( no bo tak sie logują do windy przecież) i to powoduje usunięcie drukarki sieciowej

    aby temu zaradzić we własciwosciach sieci klikasz wlasciwosci ms networks i zaznaczasz aby przy uruchomieniu nie szukal dysków sieciowych czyli ma być szybkie logowanie ( nie pamiętam dokładnie jak to było, gdyż nie mam dostępu do win98 )
    a co do lokalnych hmm może jakiś wirek ?

    The requested URL was not found
    on this server ! Error 404

    1. to nie oto chodzi , BeeR 7/01/05 16:00
      THX, ale nie tu jest problem. Nie jest tak ze drukarek nie ma i trzeba je na nowo podłaczac. One są tylko nie widoczne. Kiedy uruchomie tryb awaryjny, widze je wszystkie. Kiedy wejde ponownie do systemu, wszytsko jakby sie odswiezało i drukarki sie poakazuja. Dopiero po pewnym czasie normalnej pracy , nastepuje "dup" i drukarek juz nie ma. Czasem trzeba wszystkie kompy resetowac aby zaskoczyło poprawnie wszystko

      ciągle tak spieszę się,
      nie wiem dokąd, nie wiem gdzie ...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL