Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 92489 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czy każdy wiatrak mozna puscić na 5-7V ? , jozeklp 11/01/05 09:42
kupiłem Papsta ale burczy jak poprzedni Spire .Czy mogę puscic jego na 5-7V ? Nie znam się na tyle ,żeby wymyslec coś innego .Mam płytę Solteka i to na nia musi być wentyl 40x40 .Co tylko z tym hałasem ? Czy to prawda ,że taki mały wentyl zawsze hałasuje bardziej niz duży ? Co radzicie może sam radiator ? Jak zmierzyć temperaturę na płycie ?

GG 4186198

  1. Sam radiator powinien wystarczyć na mostek , petropanko 11/01/05 09:51
    Miałem kiedyś Zalmana na northbridge na starej MSI z KT333 a kumpel ma takiego samego na Epoxie 8rda+ (NF2).
    A puścić na 5-7 V możesz każdy wiatrak, chyba, że już idzie na 5V (jak mój stary na Radeonie 9100 :)). Jest tylko problem ze startowaniem wiatraka, po prostu sprawdź czy po zmniejszeniu napięcia startuje za każdym razem.

    -petropanko-

  2. teraz idzie na 12V , jozeklp 11/01/05 09:57
    i własnie myslę,że jak zmniejsze napięcie to spadną obroty a co za tym idzie hałas.Tylko z tym startowaniem to jestem zastrzelony nie wiedziałem ,że tak może być .

    GG 4186198

  3. a co do mierzenia temp. na płycie , jozeklp 11/01/05 09:58
    to czym ?

    GG 4186198

    1. w zasadzie to nie jest kwestia.... , petropanko 11/01/05 10:19
      temperatury tylko stabilności. Jak Ci się system nie wywala przy większym obciążeniu czy jak ustawisz większą wartość FSB to jest OK. Chyba, że się boisz spalić mostek - tutaj czujnik zamontowany na końcu twego palca wskazującego pownien wystarczyć :)

      -petropanko-

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL