Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Sebek 18:28
 » kojot 18:26
 » ripek 18:22
 » JE Jacaw 18:20
 » Fl@sh 18:16
 » ngP 18:11
 » KHot 18:08
 » NWN 18:03
 » XepeR 17:57
 » Wedelek 17:55
 » Flo 17:40
 » Artaa 17:40
 » ReeX 17:22
 » Kenny 17:21
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Dexter 16:36

 Dzisiaj przeczytano
 98272 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jaki soft do składu gazety? , pachura 11/01/05 13:29
Cześć,

Polećcie proszę jakiś soft do składu gazety. Oczywiście nie chodzi mi o edytory tekstu pokroju Worda czy OpenOffice'a - chcę móc podefiniować szpalty, "wlewać" długie teksty w połączone kolumny, swodobnie operować otaczaniem obrazków przez tekst. Chcę żeby efekt wyglądał jak strona gazety, z wieloma krótszymi i dłuższymi notkami i artykułami.

Dzięki...

  1. do tego to , west! 11/01/05 13:36
    chyba najlepszy bylby LaTeX. Mozna tym edytorem robic cuda z tekstem :)

    Problem polega na tym ze jest ciut trudny w edycji (przynajmniej na poczatku). Czlowiek sie czuje jakby pisal program, a nie bawil sie w edytorze tekstu :)

    1. Ależ oczywiście że nie ;( , pachura 11/01/05 14:07
      LaTeX jest do składania dokumentów, a nie gazet (DTP). Do tego nie widziałem dobrego narzędzia WYSIWYG do LaTeX-a, a o takie mi chodzi... wiem, bo magisterkę napisałem w LaTeX-u.

  2. linki... , Th@n 11/01/05 13:46
    http://www.quark.com.pl/
    http://www.adobe.com/products/indesign/main.html

    A powyzszym postem bym sie nie sugerowal bo do pisania gazet to akurat LaTeX to sie srednio nadaje

    Pozdrawiam

    Trouble with having an open mind is that
    people will come along and try to put
    things in it

  3. pageMaker , Dabrow 11/01/05 14:17
    kiedyś używałem go totalnie zamiast Office'a - bo nadaje się zarówno do składu jak i do pisania dokumentów....
    Albo z bardziej profi jeszcze QuarkXpress (jak co to chyba mam gdzieś kopię bezpieczeństwa ((-: )- chyba najbardziej wypasione narzędize do DTP.
    Ostatecznie nawet Corel Draw (choć praca z tekstem jest tam porażką IMO)...

    !!!!!TO JEST SPARTA!!!
    !Tu się nic nie zmienia!
    ------dabrow.com------

  4. Corel-Ventura , Yosarian 11/01/05 14:45
    http://sales.makolab.pl/...jne/Ventura10_Guide.pdf
    http://www.balta.pl/...C&grupa=Corel%20Ventura

    All the best people in life seem to like
    LINUX.
    Steve Wozniak

  5. A tak z ciekawosci , krogulec 11/01/05 15:41
    bo w temacie nie siedze, to co panowie sadza o modnym ostatnio Scribusie, ktorego podobno zaczynaja uzywac coraz wieksze wydawnictwa?

  6. juz Ci napisal Th@n , aspon 11/01/05 16:10
    ja podzielam jego zdanie, za inne nawet bym sie nie zabieral.
    acha... Indesign 3.0 (CS) jest tanszy, ma wiecej mozliwosci, niestety troszke wolniejszy. Generalnie wybór midzy Quarkiem, a InDesignem zalzy bardziej od przyzwyczajen czy od tego z kim bedziemy wspolpracowac i jaki on bedzie mial soft.
    Acha, Pagmakera zastapil wlasnie InDesign.

    1. o to nie wiedziałem , Dabrow 12/01/05 09:43
      że PM zastąpiony prze InDesign - nie siedzę w temacie...

      !!!!!TO JEST SPARTA!!!
      !Tu się nic nie zmienia!
      ------dabrow.com------

  7. Scribus , gorky 11/01/05 21:30
    jest za darmo ;-)

  8. jak do skladu , burz 11/01/05 23:32
    gazety, to kup Quarka.
    Jak do zabawy amatorskiej - byle co.
    pozdr, burz

    ___

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL