Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 103263 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pytanie do speców od tworzenia filmów DVD , P@blo 11/01/05 18:37
Zgrałem za pomocą programu iuVCR i karty VIVO film z kamery analologowej HI8. Użyłem do tego małostratnego kodeka PICVideo. Obraz jest w miarę dobry i kolory są odpowiednie. Po przekonwertowaniu za pomocą TMPGEnc do standardu DVD obraz robi się lekko rozmyty i kolory stają się jaskrawe, mocno kontrastowe i przez to trochę mało naturalne. Czy jest to wina kompresji czy ustawień programu? Drugi problem mam przy nagraniu próbki filmu na płytę CDRW. Dopiero zakupię nagrywarkę DVD a chciałem zobaczyć jak będzie film chodził z płyty. Zarówno na komputerze i odtwarzaczu stacjonarnym obraz mocno skacze, gdy go odtwarzam z płyty. Nagrywałem za pomocą Nero. Czy w takim razie na zwykłe CD nie można nagrać filmu w standardzie DVD?

  1. ad2 , rkowalcz 11/01/05 22:03
    tez jak robie miniDVD na CDRW (na cdR też) to obraz skacze - nie wiem dlaczego. Z DVD nie ma problemu :-)

    1. heh, nie dziwię się , Morgoth 11/01/05 22:19
      powód - przepustowość:
      cdrom 40x = 6000kB/s
      dvd 1x (tyle potrzebują filmy*) = 13500kB/s

      dodam tylko, że te 40x w przypadku cdromów osiągane jest "przy" zewnętrznej krawędzi płyty. Przy wewnętrznej nigdy nie przeskoczy 12x - takie są prawa fizyki...

      *-kodowane w MPEG2

      1. czyli , rkowalcz 11/01/05 23:03
        dla miniDVD trzeba zmniejszyć birate i powinno działac ?

        1. podejrzewam, że tak , Morgoth 11/01/05 23:07
          choć specjalistą w tej dziedzinie nie jestem :)

  2. Dzięki za odpowiedzi , P@blo 11/01/05 23:30
    Z problemem jakości filmu DVD jakoś sobie poradziłem. Żeby obraz nie był rozmyty musi być z interlace, a na stacjonarnym DVD kolorki już są ok. Co do nagrywania materiału video na zwykłą płytę to chyba mija się to z celem. Nawet odtwarzacz DVD ma z tym problemy. Czas najwyższy zakupić nagrywarkę DVD :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL