Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 21:55
 » Hitman 21:51
 » Artaa 21:47
 » Paweł27 21:46
 » jenot 21:38
 » DYD 21:37
 » luzak2363 21:26
 » rurecznik 21:26
 » skalak23 21:10
 » maddog 21:07
 » Wedelek 20:54
 » MARC 20:42
 » gromki_86 20:36
 » Subvoice 20:33
 » ulan 20:20
 » NWN 20:16
 » KHot 20:08
 » Dexter 20:04
 » Markizy 19:58
 » Sherif 19:47

 Dzisiaj przeczytano
 53234 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z wirusem (rozwiazany) , Master/Pentium 16/01/05 19:13
Wczoraj walczyłem z bardzo cieżkim przypadkiem infekcji. Gość miał zawirowany komputer. Tak gdzieś od 2 miesięcy !?!?. Wiry i spyware usuwałem:
-Pandą online
-FProt
-Mc Afee
-Avast
-Spy Boot
-Ad-aware
-MS Antispyware
-ręcznie

Pousuwałem wszystko (chyba). Teraz najlepsze. Jak kompa odłaczyłem od sieci to było dobrze. Jak podłaczyłem (DSL z Dialogu) to podczas startu zostawał zawirusowany (tak w 10 sekund od pokazania pulpitu Avast już się darł). Właczenie firewalla (systemowego) nic nie dało. Był poprostu wyłaczany (zdalnie???). To samo po zainstalowaniu SP2 (tzn. trochę pomogło - nie instalował wirusa ale firewall nadal wywalało) oraz wszystkich łat. żeby było śmieśniej Avast wykrywał ponad tuzin ataków sieciowych na minutę !!!.

Pomogło dopiero zainstalowanie i skonfigurowanie Kerio. Teraz jest spokój. Toteż informuję innych w potrzebie. Aha - objawy wirka standardowe - komp muli jak diabli.

PS. Swoją drogą systemowy firewall jest jednak masakrycznie zawodny :(. Poprostu wymaga innego firewalla do ochrony ;).

Nie ma tego złego , co by się w gorsze
obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
włącz komputer :-)

  1. eee no systemowy to tylko chyab jezeli , masza 16/01/05 19:58
    jestesmy za natem:) i chcemy sie ukryc przed hackierami z naszej sieci;)))))

    ja tez niedawno usuwalem u kuzynki spyware...miala chyba 10 roznych odmian i kazdy w kilku kopiach...zawieszalo m in. Adaware, menedżer procesów itp. :)fakt rzecz miala miejsce na win98 wiec to troche inna bajka niz NT.

    spybot pomogl..i reczna zmiana w rejestrze :)

    Pozdrowionka !!!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL