Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21

 Dzisiaj przeczytano
 8085 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

A7N8X-E-DEL i Athlon 1700+ się pożarły, a tak się lubiły.. , Marcel_27 19/01/05 10:12
Witam,

Mam następujący problem wczoraj jakiś kretyński głos wewnętrzny podpowiedział mi "zmień coś, zmień". No i k*%$ zmieniłem... Znalazłem na dysku programik do uploadowania nowych wersji biosu dla mojego ASUSa A7N8X-E-deluxe. Zaciagnąłem sobie najnowszy biosik w wersji 1013 i wgrałem go. no i się zaczęło...

Do tej pory (na starej wersji biosu) A1700+ pracował na taktowaniu 11x200 (co dawało mu 1900MHz - nie wiem jak to możliwe ale tak właśnie było) synchroniczne z dwoma 512Mb ramu twinmosa (nominalnie przystosowanych do pracy przy 200MHz).

Po wgraniu nowego biosu system się nie odpala na starych ustawieniach - 200x11 (sprawdzałem przy trzech ustawieniach napięcia - nominalnym 1,6 oraz 1,625 i 1,65V. Co gorsze nie odpala się również przy zjechaniu z mnożnikiem albo z magistralą do 166MHz. procesor chodzi teraz tylko przy ustawieniach nominalnych dla 1700+ czyli (jeśli dobrze pamiętam, bo piszę z pracy) na 11x133. Prawie 500MHz mniej to jednak mocno odczuwalna różnica. Co gorsze po powrocie do biosu 1008 mam to samo.

Sam już nie wiem, czy to jakoś źle poustawiałem czy coś się schrzaniło (ale procek nominalnie działa bez problemów, więc chyba nic się z nim nie stało). Czy ktoś może podesłać mi swoje wszystkie ustawienia w biosie tej płyty przy takim lub jakimkolwiek innym podkręconym precesorze? hełp...

  1. Zresetuj bios , Soulfly 19/01/05 10:46
    a potem baw sie od nowa.

    delete dead.letter del dead.letter
    dele dead.letter mc

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL