Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 14:02
 » Menah 14:01
 » DJopek 13:54
 » rooter666 13:48
 » Artaa 13:44
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » Visar 13:35
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » Hitman 13:01
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32

 Dzisiaj przeczytano
 43693 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Zacinanie się kompa na parę sekund, mieszanie na dysku ? , pachura 23/01/05 16:59
Cześć,

Raz na jakiś czas mój komp zaczyna strasznie mielić na dysku, czasem do tego stopnia że cały system zacina się na parę sekund i nie można nawet ruszyć kursorem. Najczęściej dzieje się tak przy uruchamianiu nowych aplikacji i odpalaniu filmów - nawet krótkich. Najgorzej jest jak ściągnę np. 10 krótkich klipów z rotfl albo funfromhell i chcę obejrzeć je po kolei...

Co może być przyczyną? Konfiguracja nie jest chyba najgorsza:
Athlon XP 2000+
512 MB RAM
GFX 5700 128MB RAM, najnowsze drivery
W2K, SP4, DX9.0c, wszystkie łatki, zero wirusów/spyware'ów
swapfile 768MB, stały rozmiar
w tle chodzi GG, ZoneAlarm i Thunderbird, żadnych antywirusów

Dzięki!

  1. a może byś go... , john565 23/01/05 17:01
    zdefragmętował (ntfs ntfsem ale oo defragiem warto by było ruszyć), ile ma system, może jusz czas na reinstalke

    f*ck

  2. tez mialem cos takiego ostatnio , PaKu 23/01/05 17:23
    od jakies 2 tygodni. Dysk mielil, a system zawisal na kilka-kilkanascie sekund. Zapuscilem HDD Regeneretora i okazalo sie ze mam ponad 270 bad sectorow. Na szczescie ten program wszystkie je naprawil, nie wiem jak on to robi ale wazne ze dziala :)

    bez podpisu

    1. zapewne były to tylko logiczne badblocki spowodowane np.: nagłym odcięciem zasilania. , Morgoth 23/01/05 17:50
      Bo jeśli byłyby to fizyczne uszkodzenia powierzchni, to program pewnie je oznaczył (tak jak scandisk, czy chkdisk), dzięki czemu nic nie jest w tym sektorze zapisywane, ani odczytywane.

      1. pewnie tak , PaKu 23/01/05 20:21
        na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo. Dobry program ten HDD Regenerator tylko zeby troche szybciej dzialal... sprawdzenie 40GB dysku zajelo mu ponad 8 godzin :(

        bez podpisu

    2. HDD Regenerator i Defragment - w jakiej kolejności? , pachura 23/01/05 18:07
      Co najpierw powinienem zapuścić - regeneratora czy defragmentację?

      1. nie ma różnicy , Morgoth 23/01/05 18:09
        choć defrag może szybciej skończyć, jeśli wtedy nie będzie efektu, to wypróbuj regeneratora.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL