Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ligand17 12:34
 » waski 12:32
 » metacom 12:29
 » rooter666 12:03
 » Guli 11:58
 » KHot 11:53
 » kicior 11:45
 » Brauni 11:37
 » dugi 11:35
 » Liu CAs 11:32
 » pwil2 11:22
 » Dexter 10:46
 » ngP 10:41
 » DJopek 10:39
 » JE Jacaw 10:30
 » cVas 10:29
 » fiskomp 10:03
 » rarek 09:59
 » gigamiki 09:59
 » GLI 09:53

 Dzisiaj przeczytano
 13666 postów,
 wczoraj 40051

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Allegro oszust , Robak 18/02/05 18:20
zawsze tylko o przekrętach i nieudolności polici to tera inaczej

Wrocławska policja zatrzymała 17-letniego oszusta internetowego, który podszywał się pod sprzedających na portalu Allegro. Podawał kupującym fałszywe dane personalne i numery kont bankowych, na które mieli oni wpłacać pieniądze. Nastolatek w ten sposób wzbogacił się o przynajmniej 100 tys. zł.
Poinformował o tym Artur Falkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

17-latek podszywał się pod sprzedających w momencie finalizacji licytacji. \"Pocztą elektroniczną rozsyłał do osób biorących udział w aukcjach Allegro komunikaty o wygranej licytacji. Przesyłał im fałszywe dane personalne oraz numery kont bankowych, których był posiadaczem. Na te konta oszukane osoby wpłacały pieniądze\" - powiedział Falkiewicz.

Dodał, że oszust obserwował licytacje oraz rozsyłał listy z kawiarenek internetowych, \"sądząc, że w ten sposób trudno go będzie namierzyć policji\". 17-latek został zatrzymany na gorącym uczynku w jednej z kawiarenek, podczas próby oszukania kolejnej osoby - gratulował kupującemu wygranej licytacji i podawał swoje konto, na które miała być dokonana wpłata.

Zdecydowana większość osób, wobec których 17-latek podjął próbę oszustwa, dała się nabrać.

Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja ostrzega klientów Allegro i innych tego typu portali, aby zachowali należytą ostrożność przy zawieraniu transakcji finansowych.

Falkiewicz powiedział PAP, że jest wiele sposobów, aby nie dać się oszukać. \"Przede wszystkim należy identyfikować sprzedającego. Prosić go o adres, numer telefonu i np. dzwonić, aby go sprawdzić. Można też osobiście odebrać kupiony przedmiot o ile sprzedający nie jest z drugiego końca Polski. Jeśli sprzedający jest uczciwy, to nie będzie się ukrywać. Poza tym można zapytać o sprzedającego innych kupujących, czy go znają, albo zwrócić się wprost do administratora portalu, który zawsze pomoże\" - wyjaśnił.

Oszust został zatrzymany dzięki ścisłej współpracy z pracownikami działu bezpieczeństwa portalu Allegro.

Źródło: PAP

  1. hehe , Tummi 18/02/05 18:44
    "albo zwrócić się wprost do administratora portalu, który zawsze pomoże"
    taaaaaa... PKort dostal juz swoje pieniadze?

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

    1. Nie dostał. , PKort 18/02/05 21:53
      I nie zanosi się na to, żeby dostał... Chyba pozostaje tylko droga sądowa. Albo szatański pomysł z wnioskiem o upadłość...

      Heavy Metal or no metal at all
      whimps and posers - Leave the Hall !!

  2. Hmm... , JE Jacaw 18/02/05 18:51
    ...bardzo mi się podoba to, że był tak sprytny, aby wysyłać z kawiarenek, ale chyba zapomniał, że konto bankowe można też namierzyć. :-)

    Socjalizm to ustrój, który
    bohatersko walczy z problemami
    nieznanymi w innych ustrojach

  3. No najsmiejsziejsze , Ament 18/02/05 18:59
    w tym wszystkim jest to ze jak widac wiekszosc ludzi to po prostu albo glupcy albo niesamowici naiwniacy:)))

    I
    -AMENT-
    I

  4. ale głupia ta młodzież... , metacom 18/02/05 19:46
    ...wzbogacił sie o przynajmniej 100 tyś i jeszcze mu było mało ?? Chciwość ludzka nie zna granic...

    Największą sztuczką Szatana jest to,
    że ludzie w niego nie wierzą.

    1. No wiesz.. , Marcinex 18/02/05 21:40
      200tys zawsze jest lepsze od stu ;)

      Nie ma piekła poza tym światem, on nim
      jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
      on nim jest!

  5. I bardzo dobrze że , Robek 18/02/05 22:03
    ch..a złapali. Powinni go na miejscu zaje..ć.

    ***życie jest jak jajko trzeba je
    znieść***

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL