|
TwojePC.pl © 2001 - 2025
|
 |
A R C H I W A L N A W I A D O M O Ś Ć |
 |
| |
|
Mam problem z komputerem (AMD) - podsuńcie jakiś trop , irbar 20/02/05 17:28 Witam
Dostałem do "przejrzenia" komputer. Płyta to jakiś ASUS, procek to Athlon 1800+. Nie mam z takimi zbyt wiele doświadczenia a mam niewiele czasu do poświęcenia na zabawę z tym blaszakiem.
Sytuacja wygląda tak:
Po włączeniu normalnie rusza POST. Do Biosu można wejść, ale to wszystko. Po pokazaniu "PCI device listing" wszystko zamiera i nie rusza dalej. Zakładam, że MoBo, proc i pamięci są OK. Podrzućcie jakiś pomysł, gdzie szukać prolemu. System? HDD (bios wykrywa go poprawnie)? Jakieś inne usządzenie?
Pokazuje się lista przerwań i "zima"... komp milczy[Admin: Skasowano] - A jakie tam są karty jeszcze wsadzone? , sebtar 20/02/05 17:33
Wyjmuj i patrz czy działa ;-)Demokracja to władztwo intrygantów,
wybieranych przez głupców. - niestety , irbar 20/02/05 17:43
działa....[Admin: Skasowano] - Znaczy niestety co? , sebtar 20/02/05 19:54
Po wyjęciu kart też nie działa czy działa?Demokracja to władztwo intrygantów,
wybieranych przez głupców. - no właśnie , irbar 21/02/05 09:48
po wyjęciu kart na PCI efekt jest taki sam[Admin: Skasowano]
- sflashuj bios , fatal 20/02/05 17:35
na nowy (po numerze ekranu startowego gdzie rozpoznaje dyski na dole ekranu jest numer -> dojdziesz co to za bios), lub popatrz,czy pomiędzy gniazdami PCI nie ma oznaczeń płyty głównej.
Może walnęła procedurka w biosie odpowiedzialna za bootowanie? Noże dysk nie ma plików systemowych?Nikt nie jest samotnym mając ......
gumową kaczuszkę ;) - hmm.. tak na logike... , KwiateK 20/02/05 17:35
Moze cos nietak z urzadzeniami podlaczonymi pod PCI. Sa w ogole jakiekolwiek? Zeby wykluczyc awarie dysku poprostu go odlacz i zobacz co sie bedzie dzialo.
pozdr.Nie jestem facetem na jedną noc.
Aż tyle czasu to ja nie mam... - na PCI , irbar 20/02/05 17:44
jest tylko dzwiękowka SB[Admin: Skasowano]
- Wywal wszystko z kompa , PKort 20/02/05 19:46
poza CPU, wentylkiem, RAMem i GPU. Włącz. Jak zadziała - podłącz CDka i odpal Knoppixa. Jak wszystko będzie w porządku, to podłącz HDD. Na końcu wkładaj po jednym urządzeniu i sprawdzaj, kiedy przestanie działać.Heavy Metal or no metal at all
whimps and posers - Leave the Hall !! - Do całości , Hiper 23/02/05 00:35
dodam, byś spróbował poodłączać wszystkie taśiemki od CD, HDD, Floppy, ...Szukam pracy jako informatyk (we
Wrocq). - od tego , irbar 24/02/05 14:37
zacząłem[Admin: Skasowano]
|
|
|
|
 |
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2025, TwojePC.PL |
 |
|
|
|