Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » piszczyk 00:30
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » pwil2 23:18
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01

 Dzisiaj przeczytano
 2277 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Podstawy Unixa/Linuxa - skąd się uczyć? , pachura 2/03/05 20:06
Cześć,

Wiecie może gdzie można znaleźć jakiś przystępny tutorial uczący podstaw Unixa/Linuxa? Najbardziej zależy mi na takich tematach jak:

- struktura katalogów - co zawierają /mnt /etc /home /usr /sbin i tak dalej, gdzie są ulokowane i co zawierają najważniejsze pliki konfiguracyjne systemu;
- jak instalować nowe oprogramowanie, co to są dependencies, ./configure i make;
- do czego służą demony typu inetd, jak je uruchamiać/zatrzymywać/kontrolować ich działanie;
- jak (i po co?) rekompiluje się jądro;
- etc. etc.

Wiem że zapewne na sieci istnieją tysiące tego typu dokumentów, ale może akurat natknęliście się na jakiś szczególnie dobry. Aha, nie interesuje mnie nauka poleceń shella (to już mam opanowane) ani klikania w KDE/Gnome'ie (to łatwe).

Dzięki !

  1. W bibliotekach są tego tony... , j23 2/03/05 20:31
    Do Mandrake (ale większość tego jest uniwersalna) w poprzedniej wersji (za darmo, ale w 10.1 niewiele się zmieniło) przystępnie napisane w pdf lub html jest pod http://www.mandrakelinux.com/en/fdoc.php3

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

  2. polecam coś od czego w/g mnie powinno się zaczynać naukę... , XTC 2/03/05 21:27
    "Programowanie w Shell"
    książka ma bardzo dobry wstęp i uczy bardzo uczciwych podstaw i komend - w innych periodykach jest to tak zebrane, że odechciewa się "testowania 300 ciekawych opcji wylistowania katalogu"...

    Linux

  3. ogólnie to kłania się , kicior 3/03/05 01:03
    www.tldp.org
    np:
    http://www.tldp.org/...x-Filesystem-Hierarchy.html
    http://www.tldp.org/LDP/sag/html/sag.html
    http://www.tldp.org/LDP/nag2/index.html
    http://www.tldp.org/...-Ultimate-Solution-v2.0.pdf

  4. prosze bardzo , masza 3/03/05 10:41
    http://newbie.linux.pl/...;kategoria=2&show=96

    Pozdrowionka !!!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL