Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » piszczyk 00:30
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » pwil2 23:18
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01

 Dzisiaj przeczytano
 2196 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Obnizenie predkosci wentylatora - Jaki rezystorek ? , Emios 2/03/05 23:04
Wentylator Pentagrama 80 AlCu, przy normalnej pracy 3000 obr. Jaka wartosc powinien miec rezystorek zeby obroty miały ok 2000 ?

Pozdr

  1. dobrze by było znać parametry tego wiatraka , Morgoth 2/03/05 23:10
    poza tym kliknij w poniższego linka:
    http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=8063

    1. O dzieki za linka , Emios 3/03/05 09:11
      Tak zrobie znize napiecie do 7 V

  2. nie rezystorek, tylko stabilizator napięcia na 9V , fiskomp 3/03/05 07:38
    rozwiązanie instalacyjnie podobne, acz mniej obciążające zasilacz.

    pozdrawiam,

    1. mniej obciazajace zasilacz? , rapra 3/03/05 07:50
      bredzisz kolego - sorry za szczerosc

      1. udowodnij ;) , fiskomp 3/03/05 09:10
        pozdrawiam,

        :D

        1. proszę bardzo :) , szpieg Szoguna 3/03/05 09:59
          Rozwiązanie nistalacyjne podobne, ale bardziej kłopotliwe w realizacji - rezystor podłącza się rozcinając jeden przewód, do działania stabiliztora napięcia potrzebna jest masa (kolejny przewód do rozcięcia).
          Obciążenie zasilacza (zakładam, że mówmy o prądzie pobieranym z zasilacza) jest zbliżone w obu rozwiązaniach z tą rożnicą, że stabilizatory pobierają około 5mA na swoje potrzeby; układ ze stabilizatorem bardziej obciąża zasilacz.

          piwo ... hmmm - to pewnie się pije :)

          1. dziękuję za uświadomienie ;) , fiskomp 3/03/05 14:02
            pozdrawiam,

            1. niezamaco , szpieg Szoguna 3/03/05 19:58
              również pozdrawiam

              :)

              piwo ... hmmm - to pewnie się pije :)

  3. a nie lepiej , plopki 3/03/05 11:45
    wlutować ze 3 diody szeregowo. Spadek napięcia na każdej diodzie jest rzędu 0,7 V. Z moich doswiadczeń wynika że do obniżenia hałasu wystarczą 3-4 diody. Jeśli masz gdzies monitorowaną prędkość wiatraka i chcesz żeby to nadal działało to musisz rozciąć kabelek czerwony i tam wstawić diody.
    nalezy pamiętac że dioda przewodzi prąd w jedną stronę i trzeb najpierw sprawdzić czy dioda podłączona w dany sposób obniża napięcie czy tez całkowicie je odcina.

  4. [;..;] , GesTee 3/03/05 20:04
    nie lepiej postarac sie o płynna regulacje w zarkesie powiecmy 5V-max i jakies ładne pokrętełko :D

    :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL