Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09

 Dzisiaj przeczytano
 5417 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

serwer plików - jaki? , zielnet 16/03/05 15:41
potrzebuje jakis t a n i a najlepiej darmowy system na serwer - glownie udostepnianie plikow i programow w sieci ale z przydzialem odpowiednimi uprawnieniami - cos jak Novell NW
klienci pracuja glownie na windach a programy uruchamiane sa z sieci
potrzebuje przede wszystkim latwe zarzadzanie uzytkownikami i nadawaniem uprawnien do katalogow na serwerze, dostep z windowsa przez logowanie ( cos jak klient)
co polecacie ?
a! - uzytkownikow - ok 40

  1. Darmowy system na serwer... hmmm... a o Linuxsie słyszałeś ? , Bart 16/03/05 19:46
    Te stacje robocze to pod jakim windowsem pracują?
    Nie widzę możliwości innego rozwiązania niż Linux.

    1. A ja widzę inne możliwości niż Linux! , j23 16/03/05 20:50
      O np. OpenBSD słyszałeś?

      Dumny nosiciel moherowego beretu!
      Me gustan tomar mis copas
      Żubrówka es lo mejor!

      1. a toś się popisał - Twoja wiedza i błyskotliwość przygniata mnie do ziemi , Bart 16/03/05 22:47
        Mimo wszysko twierdzę nadal, że dla kolegi Linux będzie najbardziej odpowiedni.

    2. win98 , zielnet 16/03/05 21:48
      ale xpki tez chyba sa

  2. :-) , zielnet 16/03/05 21:42
    oczywiscie ze slyszalem
    ale ktory polecacie do tego typu rozwiazac RedHat, Mandrake, Suse.... ktory bedzie najlepszy, najszybszy i w miare prosty
    o sambie tez slyszalem ;)

    1. Sporo zależy od rozwiązania sprzętowego jakie zastosujesz. , Bart 16/03/05 22:53
      Skoro będzie to serwer w sieci lokalnej, ja bym się oparł na dystrybucji posiadającej możliwie dobre wsparcie dla sprzętu (karty sieciowe, kontrolery RAID SCSI/IDE itp.).
      Druga sprawa to dostępność dokumentacji i w miarę prosta obsługa. W związku z tym polecam RedHata 9.0.

  3. no to tylko samba... , rulezDC 17/03/05 18:01
    i wybierz system ktory ci najlepiej odpowiada, Samba wszedzie bedzie chodzic tak samo, no oczywiscie najlepszy bylby dedykowany serwer

    koniec koniec koniec

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL