Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 08:13
 » cVas 08:06
 » DJopek 08:05
 » GLI 08:02
 » patinka 07:56
 » Kelso1 07:51
 » Hrabia202 07:30
 » kyusi 07:16
 » Syzyf 07:00
 » AfiP 06:48
 » NWN 06:12
 » hokr 05:17
 » PeKa 05:11

 Dzisiaj przeczytano
 21638 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

NEO + komputer stacjonarny + notebook - Jak to połączyć ? , Rebel_1 29/03/05 12:55
Witam, Otóż mam taki problem. Mam skonfigurowaną Neostradę na komputerze stacjonarnym. Dzisiaj chciałem połączyć siecią (skrosowany kabel UTP) stacjonarny komputer i notebooka. Po pierwszych próbach występują mi konflikty IP.

Może ma ktoś podobną konfigurację (NEO + 2 kompy w sieci) i pomógłby mi to wszystko dobrze ustawić?

Z góry dzięki

  1. Ustawienia , maddog 29/03/05 13:07
    Komp nr 1 - IP: 192.168.1.1
    Komp nr 2 - IP: 192.168.1.2
    Maska dla obydwu taka sama - 255.255.255.0
    Musi być taka sam nazwa grupy roboczej

  2. ok jakoś się udało ... ale , Rebel_1 29/03/05 13:14
    ale tylko internet chodzi po sieci... Niestety komputery się nie widzą. Jak zrobić, żeby się widziały? Potrzebuję przegrać pliki z jednego na drugi. może jakimś programem wystarczy?

    1. "...komputery sie nie widza" , josh 29/03/05 22:38
      To jedno z najbardziej nieprecyzyjnych okreslen, jakie masowo mozna spotkac w opisach problemow.
      Wez z jednego sprawdz czy mozsz "pingowac" drugi - jesli sie uda, to otworz "moj komputer" albo "internet explorera" i w pasku adresu wpisz:
      \\192.168.1.1 (albo ...2)
      upewnij sie tylko wczesniej, ze na komputerze, z ktorym sie laczysz masz cokolwiek udostepnione.

  3. Sprawdz czy firewalle nie sa powłączane , maddog 29/03/05 14:43
    jak masz SP2 poinstalowane to domyslnie są włączone. Wejdz do Panelu Sterowania - Zapora Systemu Windows i wyłącz

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL