Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » wrrr 11:32
 » Menah 11:26
 » cVas 11:25
 » Wolf 11:25
 » hokr 11:21
 » KHot 11:07
 » Kenny 10:48
 » Robek 10:47
 » acd 10:31
 » Yatanza 10:28
 » Kraszan 10:15
 » rainy 10:14
 » globi-wan 10:13
 » Ziomek 10:08
 » Markizy 10:04
 » Majster 09:51
 » jablo 09:49
 » steve 09:47
 » Katoda Lt 09:40
 » waski 09:28

 Dzisiaj przeczytano
 28400 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

No nie moge plikow w sieci udostepnic, kompy sie nie widza... winxp-win98 , DmK 30/03/05 15:11
juz mam dosc za cholere nie moge tych (wszystkie niecenzuralne slowa) plikow udostepnic. Nie wiem co robie zle - wszystko niby sie ma automatycznie zrobic a kompy sie w sieci nie widza. Polaczenie interetowe dziala bez problemu - tzn jego udostepnianie. Na w98 wchodze na grupe robocza i komp widzi tylko siebie. Na xp nawet do takiego momentu nie doszedlem. Z tego co wyczytalem w necie wnioskuje ze chyba wszystko dobrze zrobilem wraz z wlaczeniem konta goscia. Nie wiem co zrobic z reszta, bo jakby nie bylo korzystam z plyty z xpekiem wiec powinno sie to samo zrobic. Bede wdzieczny za pomoc bo juz mnie cholera bierze z ta siecie.....

  1. Najlepiej... , JE Jacaw 30/03/05 15:27
    ...znajdź jakiś poradnik o tym jak to wszystko ręcznie ustawić i sprawdź, czy u Ciebie tak jest. A ogólnie to należy sprawdzić:

    1. Czy wszystkie wpisy w protokole TCP/IP są prawidłowe, czyli IP, maska, brama, dns'y - chociaż jeśli net działa to raczej tak, ale warto sprawdzić.

    2. Czy oba komputery są w tej samej grupie roboczej - czyli, czy grupa ma tą samą nazwę.

    3. Konto gość - ale tu piszesz, że wszystko dobrze.

    4. Czy udostępnianie plików i drukarek zainstalowane i włączone.

    5. Czy uprawnienia do udostępnianych zasobów są prawidłowo nadane.

    6. Czy firewall przepuszcza połączenia lokalne.

    7. Pewnie o czymś jeszcze zapomniałem. :-)

    Socjalizm to ustrój, który
    bohatersko walczy z problemami
    nieznanymi w innych ustrojach

    1. no dokladnie wlasnie wszystko tak sprawdzilem , DmK 30/03/05 15:32
      wedlug tego co piszesz i wedlug poradnika konkurencji, odblokowalem wszystko i nawet dla proby wylaczylem kerio - nie jestem do konca hardcore'owcem wiec kabel sieciowo-internetowy tez odlaczylem. Takie pytanie poniewaz lacze kompy przez karte sieciowa wmontowana w plyte czy potrzebuje ustawic cos w biosie?

  2. nie moge na xp zobaczyc nawet swojego kompa , DmK 30/03/05 15:36
    co pod win98 jest mozliwe - tzn. 98 widzi sie jako stacja. U mnie wyskakuje stacja nie jest dostepna - mozesz nie miec uprawnien... itp. itd juz doslowanie nie moge sie na to patrzyc

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL