Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 12:54
 » Sherif 12:52
 » Wedelek 12:45
 » cVas 12:40
 » Visar 12:38
 » @GUTEK@ 12:38
 » Guli 12:28
 » DJopek 12:16
 » RM.Harry 12:14
 » GLI 12:04
 » MARtiuS 12:01
 » Wedrowiec 11:59
 » Kraszan 11:44
 » Liu CAs 11:42
 » wrrr 11:32
 » Menah 11:26
 » Wolf 11:25
 » hokr 11:21
 » Kenny 10:48
 » Robek 10:47

 Dzisiaj przeczytano
 30599 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

NOTEBOOK - bateria - Jeżeli masz notebooka lub się na nich znasz wejdź a może mi pomożesz , Rebel_1 30/03/05 20:54
Otóż mam takie pytanie. Czy jest możliwość, że gdy jest włączony notebook i pracuje z zasilacza, żeby nie ładowała się bateria. Ma ona np. 85% lub podobnie i za każdym razem notebook ją doładowuje. Według mnie to ją trochę niszczy. Nie ma jakiejś możliwości, żeby ją ładował dopiero jak się całkowicie rozładuje? Jakby to miało znaczenie to mam COMPAQ EVO N600c.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

  1. hmm , kubazzz 30/03/05 21:01
    wyjac baterie?
    a poza tym w biosie poszukaj w rozdziale Power Managment. Moj stary padniety Hitachi mial chyba tak opcje, zeby nie doladowywac baterii. Ale jak cos to ja ja po prostu wyciagnac moglem.

    SM-S908

  2. hmmm , cache 30/03/05 21:11
    jak podepne ladowarke to laduje mi baterie do pelna, a pozniej korzysta z sieci a nie z baterii............ wiec nie rozumiem o co chodzi u ciebie? moj notebook nie jest jakims wyjatkiem wszystkie tak maja.....

    1. właśnie , Rebel_1 30/03/05 21:28
      mój też korzysta z sieci... Chodzi tylko o to, że jak podepne zasilacz,żeby nia ładował baterii.

  3. może zaczne od małej informacji.. , tekknik 30/03/05 22:04
    baterie w NB są przeważnie LI-ion. Każdy wie jakie mają zalety, o wadach razej się nie mówi. Jedną z wad jest ich "rozładowywanie" w sytuacji kiedy naładowane leżą i nie są używane. Także słabo się mają w niskich temp. wtedy ich sprawność nie jest za specjalna. Bateria w NB posiada wbudowany w nią sterownik, który jest odpowiedzialny za monitoring jej stanu, oraz za pomocą specjalnego protokołu przekazuje dane o baterii. Dalej dba on jej kondycję kiedy NB pracuje na AC i bateria jest naładowana, ładując ją tzw prądem konserwującym. Generalnie bateria sama dba o swoja kondycję i nie wymaga dodatkowej troski.

    Desert Eagle .50 AE
    http://www.youtube.com/watch?
    v=BWZFaiTdKwM

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL