Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33

 Dzisiaj przeczytano
 50843 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problemu z drukarkami. , 247 6/04/05 09:45
Niestety mam odwieczny problem z drukarkami na jednym stanowisku w pracy i nie wiem jak temu zaradzić. Wygląda to tak.

Do komputera (Win98se) po LPT jest podpięta drukarka HP DJ 5652, a po lanie igłówka OKI Microline 321. Problem polega na tym, że z windows obie drukują ok, gdzie skieruje wydruk tam jest i drukuje to co trzeba. Natomiast z programów dososkich zaczyna świrować, tzn. drukuje sobie zazwyczaj na OKI mimo, że ustawiam na HP, często krzaczki jakieś, jak je odinstaluje i zainstaluje pownownie przez dzień jest ok a potem znowu to samo. Próbowałem już: instalacji różnych sterowników, zmiany druki domyślnej, zmiany ustawień drukarek pod windows oraz w programach dososkich. Jak jest np sama OKI drukuje ok, tak samo z HP, ale jak obie to szopki są ciągle. Sieć lan jest na Novellu chyba 6.5. W programach dososkich kożysta się głównie z OKI, tam ustwiona jest jako EPSON FX czasami FX-100. Co dziwne działa pod tymi ustawieniami, a potem przestaje.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić aby obie mogły współistanieć na jednym PC?? Proszę o pomoc bo nic już chyba więcej nie wymyśle.

  1. brzmi znajomo , Master/Pentium 6/04/05 10:59
    1. Sprawdź stery do DJ 5652 czy mają emulację dla DOS'a - ta zwykle wykrzacza inne drukarki
    2. Drukarka sieciowa mapowana jak LPT2?

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. to tak stery mają emulacje , 247 6/04/05 20:33
      zmieniałem je już na inne, a co do LPT2, to jak działą sieciowa to na LPT1, a próbowałem ja na LPT2 ustawić ale to nic nie dało :(, nadal były problemy z wydrukiem

      1. wyłącz emulację w sterach i pop¶óbuj , Master/Pentium 6/04/05 20:45
        druga drukarka koniecznie na LPT2.

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

  2. hmm rozumiem , 247 7/04/05 06:15
    gdzie włączyć tą emulace dla HP?
    jak zmieniałem przy instalacji z LPT1 na LPT2 dla OKI to zaardzo nic to nie zmieniło

    1. popatrz po opcjach , Master/Pentium 7/04/05 08:15
      w tym panelu co się pojawia podczas drukowania.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

      1. ok polukam jak coś , 247 7/04/05 08:55
        ale pewnei nie dziś, więc poniedziałek zostaje tylko
        najgorsze test to że jak zainstaluje obie to działą wsio lux, ale potem sie psuje, może to wina windows ale za bardzo nie moge go przeinstalować bo jest tam od razu serwer sql postawiony no i czasu nie ma kiedy

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL