Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 01:26
 » wrrr 00:38
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 4117 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak ustawic p2p na dslu zeby uzyskac maksymalna wydajnosc , krogulec 21/04/05 10:13
Testuje wlasnie lacze dsl 1mbit pod kontem wykorzystania go w malej sieci i m.in odpalilem na serwerku mldonkeya, ale transferki mam raczej marne (od kilku do dwudziestu kilku kilobajtow na sekunde). Mysle nad wzieciem takiego lacza do domu i podzieleniu go na 5 - 6 osob, ale przy takich transferach (a wiekszosc z chetnych chce korzystac z p2p) to raczej nie ma sensu. Tak wiec przechodzac do pytan:

1) Jakie transfery z p2p i z jakiej sieci mozna uzyskac na dslu i jesli to transfery w granicach 50 - 70 kB/s to jak wtedy chodza stronki?

2) Jak najlepiej ustawic edonkeya czy bittorrenta, zeby uzyskac maksymalna wydajnosc na dslu i ile plikow maksymalnie nalezy sciagac i udostepniac?

3) Bez podzialu pasma sie pewnie nie obejdzie - jakies gotowe rozwiazania oparte o htb znalazlem w sieci niestety tu gdzie moge to lacze potestowac jest tylko freeBSD z uruchomionym pf wiec sam bede musial dla testow poustawiac jakos kolejkowanie - czy domyslne przyznanie polowy teoretycznego downloadu i polowy uploadu pod p2p to dobre rozwiazanie i czy stronki beda wtedy chodzily bez problemow? Moze wy macie jakies gotowe rozwiazania nawet oparte o linuxa, ktore moglbym jakos przeniesc do Pf-a?

  1. Torrenta sprawdz. , Mms 21/04/05 10:44
    http://rufus.sourceforge.net

    Pozdrawiam

  2. powiem tak, sam jestem na DSL'u 1Mbit (16 kompów) i jest spoxik , fiskomp 21/04/05 11:50
    I tak naprawdę sprawdza się torrent, jak jest dużo źródełek, to i idzie pełnym pasmem 100 kilo/s, w eMułka się nie bawię, bo na wew. IP mam LowID i nędza straszna, na 5-6 kompów to 1 Mbit jest w sam raz, dobrze, że u mnie w sumie siedzi na p2p ok 4 kompy, reszta spox i jestem zadowolony.

    pozdrawiam,

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL