Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » kemilk 14:00
 » cVas 13:56
 » Emios 13:54
 » Artaa 13:52
 » KHot 13:49
 » elliot_pl 13:40
 » Tig3r 13:37
 » myszon 13:29
 » wrrr 13:17
 » Kenny 13:02
 » Visar 13:00
 » metacom 13:00
 » @GUTEK@ 12:55
 » Sherif 12:52
 » Wedelek 12:45
 » Guli 12:28
 » DJopek 12:16
 » RM.Harry 12:14
 » GLI 12:04
 » MARtiuS 12:01

 Dzisiaj przeczytano
 32319 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jedna siec, dwa komputery. , Freeman 24/04/05 18:11
Witam
Chciałbym podłączyć dwa komputrey do internetu, ale niestety mam sieć podpiętą do jednej karty sieciowej i to na adres fizyczny tej kary :(
Ciekaw jestem, czy jak podłacze drugiego kompa i rozdziele transwer na drugą karte sieciowa to operator może wykryć drugi komputer za firewall`em ?
Czy sa inne metody podłączenia ? :)

pozdr.

***Freeman***
GG 1227187

  1. hmm.... , rulezDC 24/04/05 18:41
    zalezy jak operator ma zrobione...
    jezeli zrobisz na kompie nat-a to fizycznie nie powinien, mozesz normalnie sobie udostepniac
    jedyna trudnosc moze byc przy zliczaniu TTL-a, ale to tez mozna obejsc

    koniec koniec koniec

    1. mozesz wiecej o obchodzeniu TTL , cp_stef 24/04/05 18:43
      jakies konkrety please

      -|- www.lokir.org/blog
      -|- telnet lokir.org 2300 <-- MUD po
      polsku !

      1. hmmm...w ip_tables tak to sie robi... , rulezDC 24/04/05 18:50
        iptables -t mangle -A PREROUTING -i eth0 -j TTL --ttl-inc 1
        iptables -t mangle -A OUTPUT -o eth0 -j TTL --ttl-set 128
        iptables -t mangle -A FORWARD -o eth0 -j TTL --ttl-set 128

        ale dokladnie to nie pamietam jak to szlo, chyba IPS zerowal licznik TTL aby dalej nie mogl przejsc pakiet, a w tej regulce go zwiekszasz i mozesz go puszczac dalej
        chyba tak to szlo :):)

        koniec koniec koniec

  2. mozliwosc , M1ni$ter 24/04/05 18:45
    wykrycia jest zawsze, pytanie czy operatorowi sie chce/oplaca w wiekszosci przypadkow nie ;) , jest lepszze rozwiazanie, przez ktore drugi komputer jest niezalezny w dostepnie do internetu od komputera w dwoma sieciowkami, kupienie router ( np dlink 604 ) jest on switchem i routerem , jako router WAN jest w stanie zklonowac mac adres karty sieciowej , a dzieki temu ze jest tez switchem mozliwe jest podpiecie kilku komputerow, podobnych urzadzen na rynku jest duzo zeny zaczynaja sie od 140 pln
    takie urzadzonko zalatwilo by Twoje wszystkie problemy
    po wiecej info odsylam do archiwum i/lub google

    pozdrawiam

    "Umiesz liczyć? ... licz na siebie!"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL