Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57

 Dzisiaj przeczytano
 6139 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

siec 1 Gbit w praktyce , RyVar72 3/05/05 17:11
Witajcie.
Szukam osob ktore maja doswiadczenie z siecia na kartach 1 Gbit, chcialem zwiekszyc wydajnosc swojej i zaczalem od zakupu switcha i 2 kart D-Link, ale po zainstalowaniu tego mam conajmniej mieszane odczucia, transfery pojedynczych dlugich plikow nie przekraczaja 120 Mbitow. W sieci mam ok 10 komputerow na kartach 100Mbit, serwer na NT4 z karta 1 Gbit, na ktorym pracuja 2 bazy danych, czy sama wymiana karty w serwerze i switcha moze wplynac na wydajnosc pracy w takiej sieci?
Chetnie poczytam Wasze opinie na temat wydajnosci, konfiguracji, sprzetu i okablowania dla potrzeb takich sieci.
Pozdrawiam

  1. a masz , kubazzz 3/05/05 17:15
    wystarczajaco wydajne dyski i systemy? 120mbit to i tak bardzo duzo. Przecietny zewnetrzny usredniony transfer z z dobrego dysku nie bedzie wiekszy:) jak zamontujesz jakiegos RAIDA na ULTRA WIDE SCSI to wtedy kombinuj:)

    SM-S908

  2. myslisz ze to "waskie gardlo" ?? , RyVar72 3/05/05 17:28
    Prawde mowiac na NT mam zwykly dysk 7200 obrotow ATA 100 i wydawalo mi sie ze powinien osiagnac ok. 200 Mbit ale chyba masz racje, to moze byc wlasnie "waskie gardlo", dzieki za sugesie, zupelnie nie wzialem tego pod uwage, skupiajac sie na zupelnie czyms innym (ekranowane kabli, czy ustawienia karty).

    Pozdrawiam

  3. sieci 1Gbit są przeznaczone raczej do , Carmamir 3/05/05 18:55
    tworzenia szkieletu sieci niż jako połączenia 1komp-1komp ;)

    No to się wkopałem...

    1. kiedys tak sie mowilo o sieci 100mbit... , TANKiler 3/05/05 20:01
      ehh dobre czasy bnc ;-)

      :: :: ::
      made by my freaky mind...
      :: :: ::

      1. hmm ale nadal , Carmamir 3/05/05 23:11
        mało który dysk potrafi to udźwignąć (100mbit)...

        No to się wkopałem...

        1. dokładnie , mirkrup 4/05/05 07:21
          i dlatego stosuje się macierze i switche Fiber Chanell :))

          1. a co to jest? , RyVar72 4/05/05 10:28
            co oznacza "Fiber Chanell" albo gdzie o tym poczytac?

  4. u mnie komp <-> komp , Druzil 3/05/05 21:33
    transfer rzedu 40Mb/s
    Połączenie po kabelku bez zadnych switchy

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL