Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » cVas 12:47
 » DJopek 12:47
 » KHot 12:41
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33

 Dzisiaj przeczytano
 39360 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Punkt rosy - jak to rozumieć w pogodzie , XiSiO 17/05/05 11:01
bo wiem ze punkt rosy używany jest w celu opisania zawartości wody w sprężonym powietrzu. Jest to temperatura [°C] przy której para wodna zamienia się w wodę przy aktualnym ciśnieniu roboczym.
No ale co to daje ??? mam programik weather watcher (polecam) i tam mam np teraz tem 11 stopni odczuwalna 11 stopnie pkt rosy 10 stopni i zaczelo wlasnie teraz padac dosc obficie w wawa (wlochy) czy to ma zwiazek ze PR i TEMP sa bliskie sobie ?

"Przyjaźń - bezcenna za wszytko inne
zapłacisz adeną" (C) XiSiO

  1. Punkt rosy , Jacek_2004 17/05/05 11:08
    jest to temperatura, w której przy danym ciśnieniu gazu lub mieszaniny gazów rozpoczyna się proces skraplania.

    W przypadku pary wodnej w powietrzu jest to temperatura, w której para wodna zawarta w powietrzu staje się przesycona (przy zastanym ciśnieniu) i skrapla się lub resublimuje.

    1. podaj jeszcze zrodlo... , XiSiO 17/05/05 11:12
      http://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_rosy

      ja umiem z goola kozystac.

      pytalem czy ma zwiazek punkt rosy zaleznosc z temeratura powietrza i czy zmiejszenie roznicy miedzy nimy ma wplyw na prawdopodobieństwo wystąpienia opadów w danym regionie.

      "Przyjaźń - bezcenna za wszytko inne
      zapłacisz adeną" (C) XiSiO

      1. nie opadów, tylko mgły i rosy. , j23 17/05/05 11:29
        Jak masz np. temp. 15C o godz 20 i punkt rosy 13C, to możesz się spodziewać że jak temp. spadnie (a w nocy raczej spadnie) to pojawi się mgła. Mgły możesz wtedy też spodziewać się przy zbiornikach wodnych (gdy woda ma poniżej 13C). Opady powstają na poziomie chmur, a ten punkt rosy podawany przez weather watcher jest dla poziomu ziemi (wyżej podają w prognozach dla lotników).

        Dumny nosiciel moherowego beretu!
        Me gustan tomar mis copas
        Żubrówka es lo mejor!

  2. weź poprawkę , Dabrow 17/05/05 11:29
    na to że deszcz powstaje nie na poziomie na którym są robione pomiary pogodowe (nad ziemią) ale na wiele wyższej wysokości - tam temperatury są inne. Chyba że masz dane np. z balonów meteo - ale stacje do "normalnej" prognozy i warunków bierzących nie korzystają z nich. Więc te 11/11/10 które podajesz jest zupełnie inne w chmurach...

    !!!!!TO JEST SPARTA!!!
    !Tu się nic nie zmienia!
    ------dabrow.com------

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL