Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » @GUTEK@ 11:34
 » wrrr 11:32
 » Menah 11:26
 » cVas 11:25
 » Wolf 11:25
 » hokr 11:21
 » KHot 11:07
 » Kenny 10:48
 » Robek 10:47
 » acd 10:31
 » Yatanza 10:28
 » Kraszan 10:15
 » rainy 10:14
 » globi-wan 10:13
 » Ziomek 10:08
 » Markizy 10:04
 » Majster 09:51
 » jablo 09:49
 » steve 09:47
 » Katoda Lt 09:40

 Dzisiaj przeczytano
 28867 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z plyta glowna oraz pamiecia , rrafaell 28/05/05 12:26
Mam plyte glowna GIGABYTE 7N400 Pro oraz dwie kosci pamieci HYNIX 256MB (400MHz). Na samym poczatku, jak kupilem kompa, to podkrecilem procek AMD Barton 2500@3200. Dzialalo wszystko OK az do kiedys gdy zaczely sie pojawiac niebieskie ekrany. Wrocilem do nominalnej wartosci procesora. Kosci pamieci pracowaly w DUALu (bank 1 i 3). Dzis zapuscilem memtest86 i juz na samym poczatku wyskoczyl error. Gdy testowalem kazda kosc z osobna, to bledy sie nie pokazaly. Jedynie, gdy obie kosci sa wlozone razem i pracuja w DUALu. Gdy przelozylem do dwoch pozostalych bankow (2 i 4), to sie okazalo, ze 4 nie dziala - bios nie widzi kosci, a nawet nie chce wystartowac gdy jest wlozona tylko jedna kosc, wlasnie do 4. Teraz obie kosci sa w bankach 1 i 2 i error nie wyskoczyl. Na razie nie mialem czasu na przeprowadzenie pelnych testow programem memtest86. Zapewne niebawem to uczynie. Czy mozna wyciagnac jakies wnioski z tej sytuacji? Plyta glowna jest uszkodzona?

Użytkownicy wszelakich
procesorów
łączcie się. :-)

  1. Czary :) Zamiana miejscami czesto pomaga , Emios 28/05/05 12:46
    123

  2. sprostowanie , rrafaell 29/05/05 11:15
    Pierwotnie uzywalem memtest86 v1.5 pozniej odpalilem najnowsza wersje 3.2 i sie okazalo, ze mam jedna kosci walnieta. Tylko mnie zastanawia co z tym 4 bankiem na plycie glownej? Czy to moze byc podstawa do reklamacji (jesli jeszcze takowa istnieje)?

    Użytkownicy wszelakich
    procesorów
    łączcie się. :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL