Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Nepomucen 15:45
 » metacom 15:44
 » DJopek 15:44
 » emigrus 15:40
 » Kenny 15:38
 » Liu CAs 15:36
 » cVas 15:36
 » Sherif 15:31
 » RoBakk 15:22
 » Fl@sh 14:58
 » PeKa 14:55
 » Wolf 14:53
 » NimnuL 14:45
 » soyo 14:35
 » MARtiuS 14:32
 » kyusi 14:28
 » Paweł27 14:25
 » GULIwer 14:09
 » kemilk 14:00
 » Emios 13:54

 Dzisiaj przeczytano
 34887 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[obraz] czy widzicie roznice na obrazie (z kosciola salezjanow w lodzi) , DmK 30/05/05 21:51
Tak ostatnio mam pewne ciekawe zajecie (zlosliwi mowi ze jest zwiazane z ksiazka kod leonarda - ale na szczescie nie) i mam takie cos. Zrobilem zdjecie obrazu w kosciele wymienionym w temacie. Zrobilem je poniewaz uwazam ze jest na nim blad. Pierwsza rzecza jest to ze szukam info na temat tego obrazu ale nigdzie nie moge znalezc (osoby z lodzi mile widziana pomoc). Druga - ponizej podaje 2 liniki, jak komus sie chce niech porowna obydwa zdjecia - jedno z nich jest juz poprawione wedlug powiedzmy mojego wyobrazenia jak obraz powinnien wygladac, a drugie jest oryginalem. Jestem ciekaw tez jak Wy to widzicie http://img56.echo.cx/my.php?image=obraz11li.jpg zdjecie numer 2 - http://img56.echo.cx/my.php?image=obraz21ip.jpg

  1. hmm , kubazzz 30/05/05 21:54
    ja widze roznice. na jednym dzieciatko ma palce uniesione a na drugim jeden. ale jak powinno byc prawidlowo to nei mam koncepcji.

    SM-S908

    1. korekta , kubazzz 30/05/05 21:55
      *"dwa palce uniesione a na drugim jeden". zjadlem wyraz:)

      SM-S908

      1. a ktory wedlug Ciebie bedzie zdjeciem oryginalnym , DmK 30/05/05 22:01
        bo nie chcac (i nie mogac) nic sugerowac na jednym wyglada to nienaturalnie...

        1. drugie jest , kubazzz 30/05/05 22:07
          jakby zle. palec wskazujacy wyrasta jakos tak z boku:)

          SM-S908

          1. sorry , kubazzz 30/05/05 22:09
            zle odpowiedzialem na pytanie.
            retuszowane jest zdjecie numer jeden [to widac], ae rzeczywiscie wyglada jakby naturalniej [pomijajac symbolike gestu].

            SM-S908

            1. symbolika gestu jest ogolnie dwuznaczna , DmK 30/05/05 22:14
              bo praktycznie w tym przypadku ewidentnie widac ze palec zostal z boku dorysowany (ja oprocz wymazania go dodaktowo zklonowalem jeden zeby stworzyc serdeczny). A uzyskany gest delikatnie moze nawiazywac do gdyban biegnacych wokol tematu gnostycznych ewangeli itp. Dlatego ogolnie mnie to zaintrygowalo...

  2. hmm , 0r8 30/05/05 22:03
    wychodzi na to, ze ma byc tak jak jest.

    http://www.iconsexplained.com/...d_de_tikhvine.jpg
    http://www.iconsexplained.com/...f_czestochowa.jpg
    http://www.iconsexplained.com/...mani_rome_8th.jpg
    http://www.iconsexplained.com/...erge_de_kazan.jpg
    http://web.sbu.edu/.../bychkov/mary_enthroned1.jpg

    ps. google Twoim przyjacielem ;)

    1. zagiales mnie , DmK 30/05/05 22:11
      szczerze, jak juz pewnie zauwazyles, moim zdaniem naturalne jest mniej wiecej tak jak ja to zrobilem... jedynie z palcem serdcznym mialem problem - nie wiedzialem czy brakujacy palec powinien tam byc czy jako najmniejszy. Pobawie sie jeszcze z tamtymi obrazami i zobacze co to da....

  3. Hmm , McSet 30/05/05 22:13
    "His right hand is raised in a blessing, his first two fingers extended to signify His two natures".

    --
    what's goin' on fails to concern me

    1. czyli wynika z tego , DmK 30/05/05 22:17
      ze osoba malujaca zapomniala o palcu i trzasnela go z boku zeby bylo... ciekawe, dzieki

      1. hmm , 0r8 30/05/05 22:24
        zakladajac ze palec nr 1 (kciuk) opiera sie na palcu nr 4, to poza odrobine za dlugim "wcieciem" pomiedzy palcami 2 i 3, wszystko jest ok.

        zreszta, nie przymierzajac, to ten caly obraz jest taki krzywy, ze bym sie nie zdziwil gdyby byl malowany po pijaku.

        1. hehe , DmK 30/05/05 22:33
          nie wiem jakby zaragowali na to ale cos w tym jest ;)

          1. zaragowali salezjanie mialo byc , DmK 30/05/05 22:33
            jw.

  4. Musiałbyś zainteresować... , JE Jacaw 30/05/05 23:59
    ...sie tematyką ikonografii. Tam każdy gest ma określone znaczenie i są odpowiednie reguły malowania obraznów. Przykładowo te 2 palece mogą wskazywać, że Jezus jest 2 osobą Trójcy Świętej, ale to tylko moja interpretacja. Ewentualnie jest to gest błogosławieństwa (chyba np. biskupi takim gestem obecnie udzielają błogosławieństwa).

    Wprawdzie ten obraz nie jest ścisłą Ikoną, ale prawdopodobnie jest oparty na Ikonach Prawosławnych lub nawet jest ich przeróbką (przez lata obraz zminiał nieco swoją postać), a dokładnie Ikony „Przewodniczka” („Odigitria”): http://www.orthodoxworld.ru/...h/icona/9/index.htm
    (jestem taki "mądry", bo niedawno czytałem na ten temat artykuł w "Wiedzy i Życiu" :-).

    A oto co na szybko znalazłem, może coś tam znajdziesz.
    http://swiat-ikony.webpark.pl/index2.html
    http://www.eleos.religia.net/znaki_boga/ikony/
    http://www.orthodoxworld.ru/polish/index.htm

    Socjalizm to ustrój, który
    bohatersko walczy z problemami
    nieznanymi w innych ustrojach

    1. dzieki za info , DmK 31/05/05 08:20
      na pewno sprawdze to co podales, pozdrawiam

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL