Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Menah 15:48
 » DJopek 15:48
 » Nepomucen 15:45
 » metacom 15:44
 » emigrus 15:40
 » Kenny 15:38
 » Liu CAs 15:36
 » cVas 15:36
 » Sherif 15:31
 » RoBakk 15:22
 » Fl@sh 14:58
 » PeKa 14:55
 » Wolf 14:53
 » NimnuL 14:45
 » soyo 14:35
 » MARtiuS 14:32
 » kyusi 14:28
 » Paweł27 14:25
 » GULIwer 14:09
 » kemilk 14:00

 Dzisiaj przeczytano
 35089 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

jak przyspieszyc dzialanie programu SUBIEKT 4 PLUS pod dosem? , rrafaell 30/05/05 23:17
Czesc,

Co mozna powpisywac do plikow autoexec.bat oraz config.sys, by przyspieszyc dzialanie programu SUBIEKT 4 plus pod DOSem?

AUTOEXEC.BAT wyglada mniej wiecej tak:

set path=c:\windows ....
mode con codepage prepare=((852) c:\windows\command\ega.cpi)
mode con codepage select=852
keyb pl,, c:\windows\command\keybrd4.sys

CONFIG.SYS wyglada mniej wiecej tak:

dos=high,umb
devicehigh=c:\windows\himem.sys /testmem:off
devicehigh=c:\windows\emm386.exe
files=250
buffers=80
devicehigh=c:\windows\command\display.sys con=(ega,,1)
country=048,852,c:\windows\command\country.sys

Sprzet jest raczej wypasiony jak na potrzeby tego programu, a pod dosem dziala tak sobie. Pod win 98 juz chodzi calkiem sprawnie.

Użytkownicy wszelakich
procesorów
łączcie się. :-)

  1. więc powiem tak , masta killa yoshi 31/05/05 00:10
    otwarcie, że się nie znam ale bym zadzwonił do pomocy technicznej i tyle.
    może jakieś forum mają na www a jak nie to www.google.com ;)

    born to emerge

  2. moze smartdrv? , elliot_pl 31/05/05 00:47
    widze ze nie zalaczone. A moim zdaniem pomoze i to znacznie.

    momtoronomyotypaldollyochagi...

    1. j.w. , Nakano 31/05/05 07:26
      j.w.

      każdy podążą swoją ścieżką - jeśli
      z niej zboczy albo zawróci to
      wyłącznie jego problem....

  3. files powyzej 100? , Wedrowiec 31/05/05 01:46
    zre pamiec i z tego co pamietam nic nie daje. buffers ewentualnie na 99 i jakiegos "pomagiera" pamieci typu emm386 (jest) ale lepiej ustawionego. ewentualnie wlasnie emm odpowiednio ustawic.

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

  4. hmmmm , Micky 31/05/05 07:49
    jeżeli ładujesz himem.sys to ustaw testmem:on (dodatkowy test pamięci)

    pewien jesteś że Subiekt potrzebuje EMS - jeżeli nie to po co ładujesz emm386.exe - no chyba, że używasz win3.11 - jeżeli używasz emm386 to czemu nie ładujesz programów z autoexec.bat z polceniem LOADHIGH !!!!!

    smartdrv.exe też się przyda - zależnie od ilości pamięci - przynajmniej <path>/smartdrv.exe 1024 - przy smartdrv z tego co pamiętam nie zalecają MS używać polecenia LOADHIGH.
    no i oczywiście szczególnie ważne dla DOS-a - defragmentacja - a najlepiej subietka kopnąć na inną partycję - bazy mocno się defragmentują i mieszają z plikami systemowymi.

    1. a czym , rrafaell 31/05/05 10:06
      moze grozic polaczenie smartdrv z loadhigh? Czy wpis devicehigh tez pod to podlega?

      Użytkownicy wszelakich
      procesorów
      łączcie się. :-)

      1. dokładnie ... , Micky 31/05/05 16:46
        ... nie pamiętam ale było coś o stabilności

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL