Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Syzyf 20:45
 » esteban 20:40
 » Hitman 20:38
 » skalak23 20:32
 » @GUTEK@ 20:30
 » pawcio 20:25
 » JE Jacaw 20:23
 » XepeR 20:21
 » Kenjiro 20:19
 » dugi 20:05
 » GLI 20:01
 » Wedelek 19:55
 » ripek 19:51
 » bmiluch 19:51
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20

 Dzisiaj przeczytano
 38429 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[Win2k3 Serwer] Windows Terminal i drukowanie , Lysy 1/06/05 22:53
Witam

Mam problem z Windows Terminalem. Mam podlaczona siec w oddziale z siecia w centrali poprzez VPN (IPSec). Komputery w oddziale lacza sie poprzez klienta terminali (Podlaczenie pulpitu zdalnego) z serwerem w centrali. Laczenie idzie bezproblemowo. Niestety klient terminali nie podlacza drukarek lokalnych do serwera, wiec nie mozna drukowac w oddziale na programie zainstalowanym ma serwerze w centrali :( System serwera to Win2k3 + SP1, a koncowki Win98
Czy moze ktos zna rozwiazanie tego problemu?

Pozdrawiam Pawel

  1. hmmm , masta killa yoshi 2/06/05 01:06
    napisałeś: "Niestety klient terminali nie podlacza drukarek lokalnych do serwera" ale o co dokładnie chodzi?
    wydaje mi się, że powinieneś na tym serwerze zrobić serwer wydruku czyli zainstalować tam drukarki i udostępnić user'om (to już według potrzeb) - inaczej z terminala się nie wydrukuje.

    born to emerge

  2. moze , pablos 2/06/05 08:26
    podlaczasz drukarki, dla ktorych nie ma sterownikow w w2k3. Nalepiej zobacz, czy podlaczy sie sprzet na jakichs bardziej standardowych sterach typu hplaserjet itp. Ewentualnie mozesz sciagnac najnowszego klienta ze strony ms. Aaa.. o checkbox w opcje/zasoby klienta lokalne to chyba lepiej nie bede wspominal :)

    ucz sie i pracuj a garb ci sam
    wyrosnie :)

    1. drukarka sie podlacza automatem , Lysy 2/06/05 10:50
      ale chyba masz racje ze sterami, bo lokalnie jak sie podlaczam przez terminal a mam nowe drukarki (LJ 2420) to ich nie mapuje. Jak najlepiej dodac stery do serwera? Zainstalowac drukarke a potem ja usunac (bez sterow)?

      Pozdrawiam Pawel

    2. dzieki Pablos , Lysy 2/06/05 17:57
      Naprowadziles mnie na trop z tymi sterami. Zainstalowalem stery i dziala. Niestety jest jedno ale (jak to zwykle przy windowsach) Sterowniki musza nazywac sie tak samo. Jak do Win9x (koncowka) masz stera "HP LJ 5" a do Win2k3 (serwer) "HP LJ5" to sa dla niego dwa rozne stery. wtedy trza sie recznie bawic w plikach inf.
      Jeszcze raz dzieki

      Pozdrawiam Pawel

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL